Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tigri nespackali len záver, tentoraz priebežne pracovali na svojej záhube - 1. FC Košice - Laugaricio Trenčín 2:3 (2:1)

Sportnet|Publikované 24. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Už to vyzerá ako obohratá pesnička v súvislosti s nelichotivými výsledkami 1. FC Košice. Príčina smoly sa vždy nájde. Keď sa im už

"nepošťastí" inkasovať v poslednej desaťminútovke (v jeseni sa im to stalo 7-krát), alebo si streliť vlastný gól (2-krát), tak si nájdu iný spôsob ako spackať dobre sa vyvíjajúci zápas. Ako inak nazvať skutočnosť, že už po 130 sekundách strelili gól, dokonca dvakrát viedli v zápase, mali aj výhodu jedenástky a výsledkom je nakoniec predĺžená séria prehier...

Na michalovskom štadióne mali obe mužstvá veľmi sťažené podmienky, lebo hoci sa domáci snažili dať ihrisko do čo najlepšieho stavu, už po 20-30 minútach z neho bola oráčina. Vtedy však už mohlo byť 3:1 pre 1. FC a ktovie, či by nakoniec nebola veselšia rozlúčka z jeseňou. Ešte sa len začínala 3. min., keď sa po rohu Saparu dostala lopta k Semancovi a ten v páde otvoril skóre stretnutia. Aj Trenčania sa riadne sústredili na svoj prvý strelecký pokus a keďže obrana 1. FC dala Ivanovi dostatok času na spracovanie i streľbu, začínalo sa odznova. Defenzíva tigrov nezostala nič dlžná svojej povesti počas celej jesene a v 13. min. veľa nechýbalo, aby Staš upravil na 1:2, no dlho váhal s koncovkou a nakoniec prišiel o loptu. V 22. min. Svrček fauloval v 16-ke Matiho a rozhodca Šipoš ukázal na biely bod. Loptu si postavil Obšitník, no Smak jeho strelu chytil. Zdalo sa, že tento moment nahlodá psychiku tigrov. Po polhodine sa Mati šikovne zbavil Spala a technickou strelou k vzdialenejšej žrdi roztlieskal fanúšikov. Onedlho mohol pridať tretí gól, no nestihol tečovať Školníkovu hlavičku.

Aj tretia minúta druhého dejstav bola gólová - tentoraz pre radosť hostí. P. Ďuriš prestrelil spoza 16-ky všetko, čo mu stálo v ceste, navyše lopta bola tečovaná, takže Kobr bol bezmocný. Košičania sa postupne vytratili z ihriska, a keď po rýchlej akcii hlavičkoval Obšitník po Lazúrovom centri z 5 m len nad bránu, zvyšok zápasu dohrali v hernom kŕči. Naopak Trenčiania pri svojich rýchlych kontrách a nebezpečných štandardkách boli stálou hrozbou pre Kobra. V 76. min. jeden z najlepších hráčov Košíc Lazúr zle odkopol loptu, tá sa dostala K Fabušovi,ten vysunul Hanka a jeho ľavačka nemala chybu. Hostia mohli aj prikrášliť vedenie, no Staš po obídení Kobra názorne predviedol ako laxne sa dá zahodiť tutovka.

Góly: 3. Semanco, 31. Mati - 8. Ivana, 48. P. Ďuriš, 76. hanko. Pred 3000 divákmi rozhodoval Šipoš, ŽK: Mati, Juhás, Cifranič - Spal, Staš, Svrček. 1. FC: Kobr - Cifranič - Školník, Ďorď, Semanco - J. Sovič, Juhás, Obšitník (80. J. Kozák ml.), Lazúr (84. Mydliar) - Sapara (80. Ľ. Gajdoš), Mati. TRENČÍN: Smak - Mičenec (41. Miklas) - Šmelko, Svrček - Spal, Hanko, Kopačka, P. Ďuriš - Fabuš - Ivana, Staš (90. Helcz).