Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tigri chcú i na Pasienkoch potvrdiť veľmi dobrú fazónu z ihrísk súperov

Sportnet|Publikované 4. okt 2002 o 22:00

Košice - Výprava futbalistov 1. FC Košice včera odcestovala do Senca, kde prespí pred dnešným stretnutím 12. kola I. futbalovej ligy. To Košičania

zohrajú na ihrisku Interu Bratislava.

Tréner tigrov Andrej Daňko bude do posledných minút špekulovať nad zložením obrannej formácie. Oproti poslednému zápasu doma s Dubnicou z nej totiž vypadli dvaja hráči. "Do Bratislavy s nami necestovali Rado Školník a ani Vlado Semanco, ktorí mali svalové zranenia. V našom kádri sa však objavil Juraj Beňo, ktorý skončil vojenčinu v Dukle Banská Bystrica," informoval nás A. Daňko. Nielen zranenia obrancov mu spôsobili vrásky na čele. Ani stredová formácia neabsolvovala práve najintenzívnejší týždňový cyklus. "Miro Sovič i Maťo Obšitník majli menšie svalové zranenia. Obšitník dva dni netrénoval, Miro Sovič počas celého týždňa len zľahka. Celkom fit nebol ani Roman Lazúr, ktorý má za sebou menšie zranenie."

Kým však v zálohe nedôjde k podstatným zmenám oproti zápasu s Dubnicou, v obrane čakajú košických kormidelníkov menšie rošády. "Rozmýšľame, kto bude vzadu, či necháme Loja, alebo Cifraniča. To ešte uvidíme, keď sa porozprávame i s Marcelom Lojom, ktorý je v Bratislave, kde si robí trénersku dvojku. Na ľavej strane obrany by sa mal objaviť možno Jaro Sovič. Nevylučujeme, že nastúpi i Aličkovič. Je viac možností, ako poskladať obranu." Verme, že lodivod 1. FC bude mať šťastnú ruku pri zložení obrannej formácie.

Prvý tohtosezónny vzájomný zápas mal trochu divoký priebeh, keď padlo šesť gólov, pričom tigti prišli o víťazstvo v nadstavenom čase, keď v 93. minúte vyrovnal Tomčák. "Nebol by som veľmi rád, keby sa niečo podobné divoké opakovalo i na Pasienkoch. Inter má mladé, inteligentné mužstvo, ktoré zatiaľ podáva doma lepšie výkony než na súperových ihriskách. Očakávame vyrovnaný boj. Dúfam, že sa na nás usmeje viac šťastia pri premieňaní šancí." A. Daňko vie presne, kde tlačí jeho mužstvo najviac topánka. Žalostná koncovka pripravila jeho tím už o pár bodov. Na druhej strane defenzíva tiež nestojí práve na najpevnejších nohách. "Potrebujeme sa vyvarovať individuálnych chýb v defenzíve. Stále na ne totiž doplatíme. Doma strácame veľa bodov, preto musíme niečo doniresť z vonku." Košičania sú zatiaľ na čele tabuľky zo zápasov vonku. "Nechceme potvrdzovať svoje postavenie, ale radi by sme ukázali peknú hru, ktorá by nám pomohla docieliť dobrý výsledok," dodal A. Daňko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.