Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

"Tiežfanúšikovia" Turne napadli po zápase hráča Stropkova

Sportnet|Publikované 1. nov 2005 o 23:00

V poslednom kole jesennej časti ročníka 2005/2006 uhral líder súťaže MŠK Tesla Stropkov na pôde TJ Cementár Turne remízu 1:1, čím predĺžil svoju

sériu neporaziteľnosti na 11 zápasov. Radosť hostí z dosiahnutého výsledku sa necelú polhodinu po zápase veľmi rýchlo rozplynula, o čo sa postarala skupinka domácich "tiežfanúšikov", ktorí pri autobuse Stropkovčanov napadli hráča Jána Vrábľa. Keďže ležiac na zemi schytal niekoľko úderov a kopancov, musel absolvovať prehliadku v nemocniciach v Moldave n/B., Šaci a FN L. Pasteura v Košiciach. Celý incident by možno ani nebol vznikol, keby hostia mohli v Turni svoj autobus zaparkovať priamo v areály štadióna. Podľa našich informácií to Stropkovčanom z priestorových dôvodov umožnené nebolo. Keďže zároveň absentovala aj usporiadateľská, resp. bezpečnostná zložka, iskierky vo vášniach domácich "tiežfanúšikov" mali voľnú cestu. V tejto súvislosti však treba oceniť duchaprítomnosť vedúceho domáceho mužstva Vladimíra Krompaského, ktorý osobnou angažovanosťou pomohol útok na J. Vrábeľa ukončiť skôr ako by mohlo dôjsť k ďalekosiahlejším následkom. Preto by sa mu tréner Stropkova Jozef Lehocký chcel aj touto cestou za jeho prístup poďakovať. "Spolu s Jankom Vrábeľom sme niesli do autobusu kôš s dresmi. Už predtým však začali domáci Rómovia kopať do autobusu, preto ho náš šofér zaparkoval o pár metrov ďalej. Keď sme niesli kôš všimol som si, že skupinka Rómov ide za nami a priznám sa, že všetko mi jedno nebolo. Dali sme však veci do autobusu a zavrel som príklop, aby nám náhodou niečo neukradli. V tom sa na mňa jeden z Rómov rozbehol a ja som začal ustupovať. Janko Vrábeľ už toľko šťastia nemal. Jeden z domácich tiežfanúšikov ho postrčil, Janko spadol na zem, kde ho začali biť a kopať. Ostal som zhrozený, pretože doteraz som ešte niečo také nezažil. Pýtal som sa aj členov nášho fanklubu, či neprovokovali domáci tábor. Chlapci mi povedali, že aj keď niektorí domáci fanúšikovia mali rôzne narážky, so sklonenými hlavami prechádzali okolo nich, pretože nemali záujem o žiadne problémy. Ja týmto chlapcom nemám najmenší dôvod neveriť, pretože ich všetkých poznám," opísal nám celý incident hráč MŠK Tesla Stropkov Róbert Gonos.

V prípade Turne to nie je prvá nepríjemná skúsenosť Stropkovčanov s prostredím v obci nad Bodvou, pretože aj v 29. kole minulej sezóny musela zabezpečiť bezpečný odchod hostí zo štadióna TJ Cementár polícia. Keďže v júni k žiadnemu trestnému činu nedošlo, celý incident sa zaobišiel bez podania trestného oznámenia. Prípad z nedele však už prekročil zákonom povolené medze a preto bolo podané trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre trestný čin výtržníctva s tým, že prípadné podanie trestného oznámenia za ublíženie na zdraví sa bude odvíjať od doby práceneschopnosti J. Vrábeľa.

Také praktiky odsudzujeme

Nešportové prejavy a násilie nepatria na športoviská, avšak stále sa nájdu jedinci, ktorí dokážu vyprovokovať nejakú strkanicu či nebodaj väčšiu melu. Niečo podobné sa udialo aj po treťoligovom stretnutí v Turni, kde sa predstavil líder tabuľky zo Stropkova. O stanovisko k nepríjemnej situácii sme požiadali aj zástupcu TJ Cementár Turňa.

"Samozrejme sme proti takýmto nešportovým prejavom, či už v areáli nášho štadióna alebo mimo neho. Neviem prečo súper nevyužil možnosť zaparkovať autobus v areáli štadióna, pretože ak by nás funkcionári oslovili, iste by sme našli toľko voľného priestoru, a ich autobus mohol parkovať vo vnútri nášho štadióna. To čo sa stalo pred štadiónom už ťažko môžeme ovplyvniť. Podľa našich informácii táto skupinka Rómov nebola ani na samotnom zápase. Po stretnutí sme mali iné povinnosti a nikdy predtým sme nemali problémy tohto druhu. Ak môžem reagovať na jarný náš vzájomný duel, tak iba v tom, že polícia prišla preto, lebo ich hráč sa nám po stretnutí vyhrážal a preukazoval preukazom policajta. Domnievam sa, že v prvom rade je hráč a nie tajný policajt. Samozrejme ma to nahnevalo a preto sme volali políciu, aby sa nám nevyhrážal," povedal k celej nepríjemne veci predseda TJ Cementár Gabriel Spišák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.