Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tieň nad prešovským futbalom je stále väčší

Sportnet|Publikované 28. apr 2013 o 22:00

Aj vyhrávať sa treba naučiť a Prešovčania to ešte stále nevedia.

Iba jedno jarné víťazstvo hovorí za všetko a ani ich bilancia pred zápasom pravdy s Nitrou – tri duely bez prehry – nenakopla sebavedomie futbalistov Tatranu natoľko, aby svoje odhodlanie na ihrisku dostatočne predali. Naopak, súper spod Zobora podkutý sériou piatich duelov bez porážky zvládol dôležité meranie síl s prehľadom. Desaťbodový úlovok z cudzích ihrísk v odvete je jasným argumentom v boji o záchranu a dva body zeleno–bielych vybojované u súperov sa pri tomto konštatovaní musia len skromne krčiť.

PREŠOV. Tieň nad prešovským futbalom naberá hrozivé rozmery, to už nemožno ignorovať.

Hoci sa domáci zastrájali, že dôležité je vyhrávať doma a potom sa netreba pozerať na výsledky rivalov, teraz je už tento pohľad značne skorigovaný.

„Nemyslím si, že sme to nezvládli psychicky. Urobili sme však osudnú chybu pri štandardnej situácii a inkasovali sme,“ zhrnul priebeh duelu Michal Krajník.

Pravdupovediac, hostia boli vpredu živší, neunáhlili sa, vedeli si podržať loptu, nepripomínali vyplašený kŕdeľ vtákov.

Nebyť Diviša a jeho skvelých zákrokov, už do prestávky mohlo byť rozhodnuté. Hostitelia sa blysli niekoľkými streleckými pokusmi, ale tutovka chýbala.

„Po tom, čo sme prehrávali, sme už nevedeli na to primerane zareagovať. Bola to rana, ktorá bolela. Snaha o vyrovnanie nebola úspešná a až na záverečný pokus žiadna iná možnosť na skórovanie nebola.“

Po pohode ani stopy

Nitrania mali v talóne jednu obrovskú výhodu – psychickú pohodu. To priznal aj ich tréner Jozef Vukušič a dodal, že sľubné bodové úlovky spôsobili herný pokoj jeho celku.

Pod dvojnásobný tlak – súperov aj vlastný prameniaci z dôležitosti zápasu – sa tak dostali Prešovčania.

Ich nervozita rástla úmerne s tým, ako pribúdali minúty a stav bol stále nežiaduci. „Bol to zápas o jednom góle. Žiaľ, dostali sme ho my.“

Krajník sa domnieva, že ani touto prehrou nie je nič isté a liga sa ešte neskončila.

Darmo však bude nový tréner Jozef Bubenko vymýšľať inovácie a hľadať optimálne rozostavenie, keď - ako povedal po zápase – zverenci nenaskočia na primeraný rytmus a neporadia si so základnými vecami, trebárs s hrou jeden na jedného. Akurát sa zvýšila početnosť streľby, čo predtým nebývalo zvykom.

„Keď chceme dať gól, nič iné nezostáva, len škoda, že to tam nepadlo. Musíme však vytrvať v úsilí v ďalších súbojoch, viac vyťažiť z novej hernej tváre, a tak dohnať túto stratu,“ zamyslel sa Krajník.

Lenže ako mnohokrát, aj tentoraz v rečiach bolo podstatne viac odhodlania než v samotných činoch na trávniku.

Smutné je i to, že akoby stále viac ochabovala sebadôvera, tímu výrazne chýba dirigent a vodca, ktorý by rázne povedal: Upokojme sa, nebojme sa a hrajme!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.