Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tichonov mu ukradol zlato

Sportnet|Publikované 7. feb 2002 o 06:27

SALT LAKE CITY - Jednou z opôr ruských hokejistov na olympijských hrách v Salt Lake City by mal byť brankár Nikolaj Chabibulin z Tampa Bay. Ten bez ohľadu na výsledok na nadchádzajúcom turnaji získa zlatú medailu. Tú totiž mal dostať už ako 19-ročný ...


Slovinka Andreja Maliová trénuje streľbu na Soldier Hollow v Heber City, kde budú biatlonové preteky XIX. zimnej olympiády v Salt Lake City. FOTO TASR/APSALT LAKE CITY - Jednou z opôr ruských hokejistov na olympijských hrách v Salt Lake City by mal byť brankár Nikolaj Chabibulin z Tampa Bay. Ten bez ohľadu na výsledok na nadchádzajúcom turnaji získa zlatú medailu. Tú totiž mal dostať už ako 19-ročný v Albertville 1992, kde ako tretí brankár nezasiahol ani do jedného zápasu.

Medailu však nikdy nevidel, pretože tréner Viktor Tichonov sa rozhodol, že si za svoje dlhodobé služby sovietskemu hokeju zaslúži ocenenie on sám. Podľa olympijských pravidiel získavajú cenné kovy len športovci. Tichonov si preto privlastnil Chabibulinovu medailu. Súčasný tréner a generálny manažér ruského tímu Viačeslav Fetisov sľúbil, že sa medaila pred štartom olympiády vráti k prvému majiteľovi.

Po návrate z Albertville do Ruska nadviazal Chabibulin na svoju kariéru v CSKA Moskva a začal si uvedomovať, že mu niečo chýba. „Ľudia sa ma pýtali, kde je tá medaila. Bol si v tíme, tak si ju mal dostať? Začal som nad tým rozmýšľať,“ vysvetľoval ruský brankár.

„Bol to ešte mladý chlapec a oni ho takto odmenili. Teraz, po desiatich rokoch ho potrebujeme. Sľúbil som mu, že dostane medailu späť,“ povedal Fetisov, donedávna asistent trénera New Jersey.

(čtk, sita, tasr)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.