Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Tibor Petrík sa pri hudbe z Posledného mohykána predstavil osamotený - ako posledný mohykán

Sportnet|Publikované 3. dec 2002 o 00:00

Košice - Aj keď sa to na víkendovej Veľkej cene Košíc v krasokorčuľovaní na košickom zimáku len tak hemžilo pretekármi, účasť väčšiny z nich išla na

vrub Košickej korčuľky. Teda na vrub podujatia, ktoré je určené pre vekovo mladšie ročníky. Kým v tých sa to počtom účastníkov doslova hemží, v seniorských kategóriách to je, zdá sa s účasťou z roka na rok horšie. Medzi seniorkami ešte konkurencia existuje, medzi seniormi... V minulom roku mal víťazný Róbert Kažimír jedného súpera, v tomto roku si víťazný Tibor Petrík musel pripadať ako sám vojak v poli - súťažil sám... "Jasné, že také víťazstvo až tak neteší. Aj keď, každé víťazstvo je na druhej strane dobré," povedal Tibor Petrík. Na štartovej listine pritom svietili ešte ďalšie dve mená - Kuzmiak a Kinčík z ŠKP Bratislava. "Obaja boli pôvodne nahlásení, nakoniec však nedošli," pokrčil plecami mladý Košičan, ináč študent 1. ročníka Technickej univerzity.

Ešteže krasokorčuľovanie, vďaka princípom svojho hodnotenia "prežije" i neúčasť viacerých pretekárov. Ak sa už osamotený víťaz nemohol porovnať s konkurenciou, mohol aspoň zhodnotiť to, čo predviedol.

"S"výkonmi nie som celkom spokojný. Neskočil som niektoré trojité skoky. Ale ináč to ušlo," hovorí Tibor Petrík, ktorý chtiac-nechtiac zobral VC Košíc ako vhodnú prípravu na M SR. "Vidím, že za tie dva týždne musím hlavne dobehnúť kondičku a popracovať na trojitých skokoch."

Na M SR v Bratislave bude hlavným favoritom Košičan, súťažiaci v nitrianskych farbách, Juraj Sviatko. "O tom druhom až štvrtom mieste sa bude asi rozhodovať medzi Kuzmiakom, Kinčíkom a mnou. Záležať bude na tom, kto čo predvedie. A čo zajazdím ja. Na stupni víťazov by som však chcel byť na sto percent a ďalej, neviem...," prezradil časť plánu pretekár KC Košice.

Ten sa v tejto sezóne predstavuje s choreografiou, ktorej autorkou je Košičanka, Boba Brella a s hudbou z filmu Posledný mohykán. "Je to celkom dobré, len to ešte treba trochu namakať," dodáva na záver 19-ročný Košičan. Má na to dva týždne.

Súvisiace články