Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tholt: Odmenou pre chlapcov bol potlesk publika

(Autor: ilustračné – archív)
Sportnet|Publikované 11. feb 2016 o 23:00

VK Slávia Svidník mieri do Final Four Slovenského pohára.

Po domácom víťazstve nad Komárnom potrebujú na definitívu dva sety.

SVIDNÍK. Volejbalisti Slávie Svidník potvrdili dobrú formu z posledných extraligových vystúpení aj v Slovenskom pohári proti Spartaku UJS VKP Komárno.

Po víťazstve 3:1 (21, 22, -16, 20) ich od postupu do Final Four delia dva sety.

Prvý krok

V prvom sete sa zdalo, že jeho vyrovnaný priebeh by mohli na svoju stranu nakloniť hostia, ktorí viedli 13:10, aj 20:18, ale Svidníčania uhrali v koncovke šesť priamych bodov a išli do vedenia 1:0.

Do druhého setu vstúpili domáci raketovo, keď pri podaní Tomáša Skaska viedli, aj vďaka jeho dvom esám, 8:2 a hoci Komárno otočilo na 11:10, v ďalšom priebehu držali opraty pevne v rukách hráči Slávie.

VKP sa pokúsilo o návrat do zápasu vo štvrtom dejstve, keď dominovalo predovšetkým v jeho druhej polovici, ale Svidníčania sa z rytmu vyviesť nenechali a duel doviedli suverénnym spôsobom do víťazného konca.

„V zápase, v ktorom rozhodovali servis a prihrávka, sme lepšie útočili. Opäť sme mali lídra v Jakubovi Hriňákovi, ale tím potiahli aj ostatní hráči a v tomto sme boli lepší ako súper. Chalani dnes znovu roztlieskali halu a okrem víťazstva to bola pre nich ďalšia odmena za predvedený výkon. Vo štvrtok náš čaká odveta v Komárne a karty sú rozdané... Máme to rozohrané dobre, no rozhodne sa na palubovke,“ hodnotil tréner VK Slávia Svidník Peter Tholt.

Odvaha mladých

Víťazstvo, ktoré pootvorilo Svidníku dvere do Final Four, nie je jediným pozitívom stredajšieho večera pod Duklou.

Domáci ťažia v posledných dvoch sezónach z výbornej práce s mládežou a to, že v klube sú na správnej ceste, potvrdil v základnej zostave aj 11-bodový Lukáš Smolej.

„Obidve mužstvá nastúpili v oklieštených zostavách. Keďže nám chýbal Tomáš Goban, prvýkrát dostal príležitosť v základnej zostave Lukáš Smolej, ktorý to nemal ako 17-ročný jednoduché, ale spoluhráči ho podržali a na palubovke pôsobil sympaticky, pričom hral odvážne v útoku, na servise či bloku,“ pochválil talentovaného volejbalistu P. Tholt.

Víťazná fazóna

Mesiac pred začiatkom play–off sa Svidníčania tešia z výbornej fazóny. Výhra nad Komárnom ponúka ďalší dôkaz o tom, že kabína si užíva pohodu a mladý tím má hlad po úspešných výsledkoch.

Najväčšou devízou je sila kolektívu, v ktorom si hráči vedia medzi seba adekvátne rozložiť zodpovednosť a keď príde na palubovke na „lámanie chleba“, dokážu sa spojiť do víťaznej mozaiky.

„Momentálne hráme sympatický volejbal a ak nám toto nasadenie vydrží, hráči sa budú výkonnostne aj výsledkovo ešte určite posúvať,“ zdôraznil P. Tholt.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.