Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Thajčanky v Bratislave bez zranenej jednotky Tanasugarnovej

SITA|3. júl 2006 o 22:03

BRATISLAVA 3. júla (SITA) - Thajské tenistky pricestujú do Bratislavy na blížiaci sa súboj play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie (15.-16. 7.) bez svojej najlepšej hráčky Tamarine Tanasugarnovej ...

BRATISLAVA 3. júla (SITA) - Thajské tenistky pricestujú do Bratislavy na blížiaci sa súboj play off o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie (15.-16. 7.) bez svojej najlepšej hráčky Tamarine Tanasugarnovej (164. v rebríčku WTA). Najskúsenejšia súčasná thajská tenistka sa ospravedlnila pre zranenie kolena a stehna, ktoré si privodila počas piatkového súboja 3. kola dvojhry vo Wimbledone, ktoré prehrala s Poľkou Agnieszkou Radwanskou. Inak 29-ročná Tanasugarnová predvádzala na londýnskej tráve výborné výkony, keď vrátane troch kôl kvalifikácie vyhrala v All England Clube až päť stretnutí, kým ju nezastavila jedna z najlepších junioriek sveta Radwanská. „Ľutujem, ale nemôžem hrať. Moje telo zrejme potrebuje po viactýždňovej námahe poriadne zregenerovať,“ komentovala v denníku The Nation Tanasugarnová. Thajskú reprezentáciu v Bratislave nepodporí ani deblistka Napaporn Tongsaleeová, ktorá odmietla reprezentovať z osobných dôvodov. Thajský kapitán Vittaya Samrej sa tak bude musieť spoľahnúť na služby svojej druhej hráčky Suchanun Viratprasertovej (216.) a štvorky Monthinee Tangphongovej (315.). V tíme by mala byť aj Nudnida Luangnamová (416.), ktorú možno čaká fedcupový debut. Thajské médiá pripomínajú 10 dní pred začiatkom stretnutia, že slovenský tím s jednotkou a 18. hráčkou rebríčka WTA Danielou Hantuchovou bude veľmi silný. „Verím nášmu mladému tímu, ktorý môže prekvapiť. Slovenky budú doma pod tlakom,“ myslí si Tanasugarnová.

Súboj Slovensko - Thajsko sa hrá v Sibamac aréne Národného tenisového centra na tvrdom povrchu značky Premier. Slovenské tenistky si účasť v súboji o postup do II. svetovej skupiny vybojovali na aprílovom turnaji I. skupiny euroafrickej zóny v Plovdive, ktorý vyhrali. Thajčanky prehrali v domácom prostredí v II. svetovej skupine s Českom 1:4.


Súvisiace články