Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Tešoviča aténska história nevzrušuje, novinári ho vyčerpávajú

TASR|1. aug 2004 o 08:38

Bratislava 1. augusta (TASR) - Skutočnosť, že Hry XXVIII. olympiády zavítajú do krajiny zrodu olympijského hnutia a do mesta s bohatou históriou, príliš ...

Bratislava 1. augusta (TASR) - Skutočnosť, že Hry XXVIII. olympiády zavítajú do krajiny zrodu olympijského hnutia a do mesta s bohatou históriou, príliš slovenského vzpierača Martina Tešoviča nevzrušuje.

Počas svojho pobytu v Aténach, kam vzpieračská minivýprava odlieta 18. augusta, nemieni trojnásobný majster sveta z roku 1997 tráviť čas návštevami atrakcií mesta, ale ani iných športovísk. "Ja tam vôbec nejdem kvôli mestu, ja tam idem na súťaž. Či si tam kúpim suvenír alebo pozriem mesto, to ma vôbec nezaujíma. Väčšinou to je na súťažiach tak, že na to ani nie je čas a pred samotným vystúpením ma ani nebaví pozerať nejaké pamiatky," priznal atlét AŠK Dukly Trenčín. "Na olympiáde už som bol v Atlante a aj na otvorení, takže to pre mňa nie je novinka a ani nerozmýšľam o tom, že kde by som sa mohol ísť pozrieť. Idem tam a chcem si dobre zadvíhať a zasúťažiť. Či sú to Atény, alebo by to bolo Tokio - to je úplne jedno."

Tešovič, ktorý pre olympijský sľub pred hlavou štátu prerušil prípravu vo Vysokých Tatrách, na Bratislavskom hrade tiež úprimne priznal, že takmer každý rozhovor s novinármi je preňho osobným "utrpením", aj keď proti zástupcom tlače nič osobné nemá. "Nemám rád rozhovory, trpím pri nich. Nie som taký extrovert, vykecávací typ, jednoducho to nemám rád, znervózňuje ma to a mám pcit, že ma to vyčerpáva. Ja som proste taký, ja nepotrebujem, aby som sa niekomu spovedal," na rovinu vysvetlil svoj postoj 29-ročný vzpierač, pre ktorého to bude po vystúpení v Atlante druhá olympiáda. Pred štyrmi rokmi v Sydney chýbal pre zranenie kolena a tiahle zotavvanie po operáciách.

Súvisiace články