Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tešovič pripravený na sto percent

Sportnet|24. aug 2004 o 00:00

Prví dvaja slovenskí vzpierači nemali v Aténach šťastie: Miroslav Janíček do 69 kg aj Rudolf Lukáč do 77 kg vzpierali so zraneniami. "Dúfam, že do tretice sa už nič také nestane," zaželal si pred dnešným vystúpením tretieho a posledného šéftréner Štefan .

Prví dvaja slovenskí vzpierači nemali v Aténach šťastie: Miroslav Janíček do 69 kg aj Rudolf Lukáč do 77 kg vzpierali so zraneniami. "Dúfam, že do tretice sa už nič také nestane," zaželal si pred dnešným vystúpením tretieho a posledného šéftréner Štefan Korpa.

Martin Tešovič, trojnásobný svetový šampión 1997, bude mať v druhom štarte pod piatimi kruhmi v kategórii do 105 kg dovedna 22 súperov. Ako jediný z tria Slovákov dostal možnosť dvíhať vo výkonnostne silnejšej A-skupine.

"Po prílete do Atén absolvoval Martin tri tréningy a splnil v nich všetko podľa plánu. Musel si trochu zvykať na horúčavy, ale už sa s páľavou vyrovnal. Je pripravený na to, aby podal stopercentný výkon. V záverečnej príprave nemal vážnejšie zdravotné problémy. Operované koleno, pre ktoré takmer skončil kariéru, je v poriadku," informoval Š. Korpa.

Dvadsaťdeväťročný vzpierač AŠK Dukla Trenčín má nahlásených v dvojboji 425 kíl (spolu s ďalšími dvoma borcami), viac má na konte len Rus Gleb Pisarevskij (427,5 kg). Z toho sú jasné aj jeho základné pokusy - v trhu 185 a v nadhode 220 kg.

"Martin môže bojovať o medailu, ale ani v prípade kvalitného výkonu nie je záruka na miesto v elitnej šestke. Konkurencia je mimoriadne silná, budú rozhodovať detaily," zdôraznil Korpa. Dodal, že vôbec si netrúfa tipovať Tešovičovo umiestnenie. Začiatok A-skupiny do 105 kg je dnes o 19.00. (sita)

Súvisiace články