Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Tešovič je pripravený na stopercentný výkon

SITA|23. aug 2004 o 13:21

ATÉNY 23. augusta (SITA) - Slovenskí vzpierači nemali na Hrách XXVIII. olympiády šťastie. Miroslav Janíček súťažil v kategórii do 69 kg zranený a Rudolf Lukáč, ktorý sa v životnej forme hotoval na životný ...

ATÉNY 23. augusta (SITA) - Slovenskí vzpierači nemali na Hrách XXVIII. olympiády šťastie. Miroslav Janíček súťažil v kategórii do 69 kg zranený a Rudolf Lukáč, ktorý sa v životnej forme hotoval na životný výsledok, si v rozcvičke tesne pred začiatkom bojov v kategórii do 77 kg natrhol zadný stehenný sval.

"Dúfam, že do tretice sa už nestane nič negatívne," zaželal si pred utorkovým vystúpením tretieho slovenského vzpierača na aténskych hrách šéftréner Štefan Korpa. "Dávku smoly sme si azda už definitívne vyčerpali."

Martin Tešovič bude mať vo svojom druhom štarte pod piatimi kruhmi v kategórii do 105 kg dovedna 22 súperov. Ako jediný z tria Slovákov bude dvíhať vo výkonnostne silnejšej A-skupine.

"Po prílete do Atén absolvoval Martin tri tréningy a splnil v nich všetko podľa plánu. Musel si trochu zvykať na horúčavy, ale už sa s páľavou vyrovnal. Dovolím si tvrdiť, že je pripravený na to, aby podal stopercentný výkon. V záverečnej príprave nemal vážnejšie zdravotné problémy. Operované koleno, pre ktoré takmer ukončil kariéru, je v poriadku," informoval Š. Korpa o aktuálnom zdravotnom stave bývalého svetového šampióna z roku 1997.

Dvadsaťdeväťročný vzpierač AŠK Dukla Trenčín má nahlásených v dvojboji 425 kíl (spolu s ďalšími dvoma borcami), viac má na konte len Rus Gleb Pisarevskij (427,5 kg). Z toho sú jasné aj jeho základné pokusy - v trhu 185 a v nadhode 220 kg.

"Martin môže bojovať o medailu, ale ani v prípade kvalitného výkonu nie je záruka na miesto v elitnej šestke. Konkurencia je mimoriadne silná, budú rozhodovať detaily," zdôraznil Štefan Korpa a dodal, že vôbec si netrúfa natipovať Tešovičovo umiestnenie. Začiatok súťaže mužov v A-skupine vo vzpieraní v kategórii do 105 kg je utorok o 19.00 SELČ.


Súvisiace články