Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Tesné víťazstvo hráčov Krh. Podhradia

Zápas priniesol veľa zaujímavých súbojov. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 16. sep 2014 o 00:00

V predohrávke gemerského piatoligového derby stretnutia o víťazstve Podhradčanov rozhodol nakoniec trinásť minút pred koncom gól Fabiána.

V predohrávke gemerského piatoligového derby stretnutia o víťazstve Podhradčanov rozhodol nakoniec trinásť minút pred koncom gól R. Fabiána. V tom čase už kvalitný káder Dobšinčanov hral bez vylúčeného J. Geldu.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Do vedenia šli domáci Podhradčania po úvodnej desaťminútovke gólom Almášiho, ktorý prekonal brankára hostí Balúcha.

Hostia následne prebrali aktivitu a ešte do polčasu sa im podarilo vyrovnať, keď po strele F. Fabiána loptu odrazenú od tyče doklepol do odkrytej časti brány J. Barnák.

Po obrátke prebrali tempo hry domáci, ale nedokázali využiť ani tie najväčšie po góle volajúce tutovky hlavne zásluhou Kúna a Piater trafil raz brvno.

V 55. min. si zbytočne vyslúžil druhú žltú kartu a následne červenú hosťujúci J. Gelda.

Hostia ani o desiatich nerezignovali a zanechali pod hradom dobrý herný dojem. Trinásť minút pred koncom sa domácim podarilo streliť víťazný gól zásluhou R. Fabiána.

Rytmus chytili po prestávke

„V prvom rade chcem vyzdvihnúť herný prejav súpera, ktorý doteraz budil najlepší dojem. Herná činnosť formácií bola prepojená a dá sa povedať, že prvý polčas dominovali. Druhý polčas boli hostia oslabení o jedného hráča a disciplína trošku pokrivkávala. Naši hráči chytili rytmus ako neraz až v druhej časti hry a tým pádom naklonili mierku váh na našu stranu. Dokonca hráč, ktorému som aj trošku krivdil, že jeho herná činnosť nebola až taká výnimočná, nakoniec perfektným gólom zápas rozhodol. Ďakujem trénerovi Kossuthovi, Dobšinčanom a divákom, ktorí určite mohli byť spokojní s priebehom hry a nakoniec i víťazstvom domáceho mužstva,“ uviedol na margo derby zápasu tréner FK Krh. Podhradie Július Balta.

Niektorí sú nedisciplinovaní

„Prvých desať minút boli iniciatívnejší domáci futbalisti, z čoho pramenil aj úvodný gól. Následne sme prebrali aktivitu, hrali sme celkom slušne, dali sme vyrovnávajúci gól a vychádzali nám herné kombinácie. Neskôr sa útoky prelínali a šance rozhodnúť zápas boli na oboch stranách. Samozrejme mám niektorých hráčov zbytočne nedisciplinovaných. Rečnia a potom dostanú červenú kartu, čím oslabia mužstvo. Toto je do budúcnosti pre nás jednoznačne neprijateľné. Z prehry sa musíme čím skôr oklepať a zabudnúť. O týždeň máme doma Turňu a už musíme jednoznačne bodovať naplno,“ konštatoval tréner MFK Dobšiná Štefan Kossuth.

Súvisiace články