Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Tesná prehra s jakubkovcami

Sportnet|Publikované 23. jan 2009 o 00:00

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.skMFK KOŠICE - FK MOSKVA 0:1 (0:0) NA TURNAJI V JARV druhom zápase na medzinárodnom futbalovom turnaji Eastern

TOMÁŠ PETRO, tomas.petrokorzar.sk

MFK KOŠICE - FK MOSKVA 0:1 (0:0) NA TURNAJI V JAR

V druhom zápase na medzinárodnom futbalovom turnaji Eastern Cape Soccer Challenge 2009 prehrali Košičania s ruským FK Moskva 0:1. Tentoraz pre zranenie nedohral Hovančík.

KOŠICE/PORT ELIZABETH. Futbalisti MFK Košice prehrali vo svojom druhom zápase na medzinárodnom turnaji Eastern Cape Soccer Challenge 2009 s FK Moskva 0:1 (0:0).

Ďalšie podvrtnutie

Po prvom súboji s domácim Bay United, ktorý sa v utorok skončil remízou 0:0, bol v permanencii najmä lekár mužstva MUDr. Viliam Čislák. Stretnutie totiž nedohrali Ján Novák a Kamil Kuzma, ktorí si podvrtli členky. Včera preto nezasiahli do zápasu. "Kuzma má opuch, Novák síce nie, ale zranenie je bolestivé. Vyzerá to na dvoj- až trojdňovú absenciu," vravel v stredu po zápase generálny riaditeľ MFK Jozef Vukušič. Po súboji s FK Moskva bude mať lekár MFK opäť prácu. Tentoraz nedohral Juraj Hovančík, ktorý sa na ihrisku ohrial len štvrťhodinu. "Ten si pre zmenu podvrtol koleno. Bezprostredne po zápase nevieme povedať, o aké vážne zranenie ide."

Zahodili tri tutovky

O prehre s ruským tímom rozhodla strela Kruniša z 25 m k žrdi, na ktorú bol Pulen krátky. „Prvý polčas bol z našej strany dobrý a mali sme i vyloženejšie šance ako súper. Rusi síce začali lepšie, mali vydarenejší vstup do stretnutia, no po desiatich minútach sme sa dostali do zápasu i do troch vyložených šancí. Prvú mal Škutka, keď po centri jeho hlavičku k žrdi brankár s námahou vyrazil. Druhú ešte jasnejšiu mal Dobias. Na pravej strane sa Janič uvoľnil cez dvoch obrancov, vnikol do šestnástky a pred bránu poslal strieľanú prihrávku, ktorú brankár vyrazil pred Dobiasa. Ten mal pred sebou prázdnu bránu, no vystrelil vedľa... Tretiu veľkú príležitosť mal Matič. Po šikovnej kombinácii si pekne prevzal prihrávku a išiel sám na brankára. Dobre vystrelil, no gólman reflexívne zachránil. Po zmene strán Moskva vymenila celé mužstvo a bola lepšia. Hráči FK vedeli podržať loptu na kopačkách a vypracovali si i šance. V 53. minúte strelili i gól, ktorý sa ukázal byť rozhodujúci. Odrazenú loptu napálil z 25 m Krušin nechytateľne k žrdi. Bol to pekný gól. Súper mal i ďalšie šance, ale Gejza Pulen všetky pochytal. My sme sa už k šanciam nedostali. Našim sľubným akciám chýbala finálna prihrávka. Nedokázali sme ich dotiahnuť do zakončenia. Myslím si, že Moskva za druhý polčas zaslúžene vyhrala," okomentoval zápas Jozef Vukušič. Slovenský reprezentant Martin Jakubko nastúpil na II. polčas a mal i jednu šancu, no jeho hlavička išla tesne vedľa.

Košičania sa v treťom zápase na tomto turnaji stretnú s juhoafrickým JOMO Cosmos v utorok 27. januára o 17.00 hod. nášho času.