Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Teší sa z novej výzvy a nádeja sa, že bude užitočnejší než naposledy

Sportnet|Publikované 30. dec 2003 o 23:00

Prešov Bolo len otázkou času, kedy sa rozbehne čulá výmena hráčov medzi dvoma futbalovými klubmi Staré Město a Trenčín. Hoci sa nachádzajú v

rozdielnych krajinách, prepojenie medzi nimi vzhľadom na spoločného majiteľa je viac než úzke. A vlastne o to aj šéfom z Čiech išlo, keď vstúpili na slovenský trávnik. Po tom, čo Synot si vyhliadol Šestáka zo Slovana a uzavrel kontrakt so slovenským reprezentantom do 20 rokov Ivanom (odchovanec Trenčína), sa funkcionári vzájomne dohodli aj na hosťovaní Mareka Semana (na snímke s loptou) do konca ročníka pod hradom Matúša Čáka. Bývalý futbalista Tatrana Prešov si už bol zbaliť veci za riekou Moravou, rozlúčiť sa s doterajšími spoluhráčmi, aby sa nachystal na štart do zimnej prípravy v novom prostredí 5. januára.

"Zmluvu ešte podpísanú nemám, ale je to len formalita. Na podrobnostiach sme dohodnutí na 99 percent, v tomto tíme by som mal hosťovať v jarnej odvete. Akurát mi volal generálny manažér Igor Štefanko, aby mi oznámil podrobnosti hosťovačky," uviedol univerzálny hráč, ktorý pol druha roka hral v Synote. Po príchode trénera Karola Jarolíma už ale toľko príležitostí nedostával ako za predošlých trénerov a preto aj tento odchod privítal. "Dúfam, že si v odvete zahrám viac a budem užitočnejší," komentoval Seman rozhodnutie manažmentu klubov.

O zmene dresu sa dopočul počas vianočných sviatkov. Prijal to s úľavou, profesionálne, nebol vonkoncom prekvapený. "Tušil som to aj vzhľadom na to, že podobné rošády budú iste bežné a ja nebudem jediný, koho sa budú týkať. Počul som, že aj Slončík mal ísť so mnou, nedošlo však k dohode. Synot aj Trenčín sa netaja vysokými ambíciami a hľadajú sa možnosti na ich naplnenie. Chcem hrať pravidelne a dúfam, že sa presadím. Len škoda, že sa miniem so Stanom Šestákom, mojím niekdajším spoluhráčom z Tatrana." Marek uviedol, že počas krátkeho rozlúčkového pobytu v Starom Měste si všimol, že na konci tohtoročnej prípravy boli zapojení do tréningového procesu viacerí slovenskí adepti, medzi nimi aj piati brankári. "Kvóta cudzincov v Čechách predstavuje štyroch jednotlivcov, ktorí môžu nastúpiť na zápas o body, preto predpokladám, že niektorí z týchto jednotlivcov sa možno neskôr ukážu spolu so mnou v Trenčíne."

Bojovný futbalista z východu si pochvaľuje, že bude v tíme, ktorý naznačil svoju kvalitu. Ak vyjdú mančaftu dohrávky z jesene, môže sa ocitnúť hodne vysoko v tabuľke. "To je ohromná výzva i pre mňa, určite je snaha poškuľovať po popredných priečkach." V trenčianskom klube pôsobí na poste šéftrénera Anton Jánoš, ktorý pred rokmi trénoval aj v Prešove, lenže vtedy sa ich cesty neskrížili. "Ja som sa akurát ukázal v prvom tíme, keď on odchádzal." Na akom poste by mal byť Marek užitočnejší či v zálohe ako v poslednom období v Starom Měste alebo aj v obrane, to ešte nevie, v kontakte so zodpovednými nebol. "Mne to bude jedno, prispôsobím sa zámerom realizačného tímu. Predovšetkým mienim hrať stabilne a k spokojnosti trénerov i mojej." Aj pokiaľ ide o ďalšiu budúcnosť po ukončení hosťovania (zmluva na Morave mu vyprší v lete), náš hráč zachoval zdržanlivý postoj. Nechá to vraj na šikovnosť svojho manažéra, aby mu čosi zaujímavé vyhliadol. "Teraz sa chcem sústrediť na to, aby som v trenčianskych farbách odovzdal to, čo vo mne je," pripomenul rezolútne Marek Seman.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.