Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Teší sa na súboj dvoch mladých kohútov

Sportnet|21. aug 2008 o 00:00

Na rozdiel od predošlej sezóny bolo o ňom menej počuť. Fanúšikom na Slovensku sa však Jaroslav Halák pripomenul piatym miestom medzi brankármi v

ankete Zlatý puk. Komentoval to s úsmevom, že niekto musí skončiť aj posledný a nie každá sezóna je rovnako úspešná. I tak však 23-ročný gólman dokazuje, že má ohromný potenciál, na ktorom môže náš národiak tiež v budúcnosti stavať.

BRATISLAVA. O jeho pohodu v nasledujúcich období sa postará tiež dvojročný kontrakt, ktorý spečatil s Montrealom.

Spokojný s kontraktom

V nastávajúcom ročníku dostane 750-tisíc dolárov, v tom ďalšom o 50-tisíc viac. "S týmto zárobkom som naozaj spokojný," komentoval podmienky zmluvy talentovaný ochranca svätyne. "To ma zaväzuje, aby som pracoval na sebe a pousiloval sa odchytať ešte viac duelov než dosiaľ." V predošlej sezóne zvládol 16 duelov v NHL, v uplynulých zápoleniach to však bolo už iba šesť, čo je paradox. Predtým bojoval o post jednotky so skúseným Huetom, ktorý prekvapujúco odišiel. Tým Halák definitívne zostal na scéne profiligy. Potom mu začal robiť konkurenciu mladý, iba 21-ročný Price. Takže bude mať čo robiť, aby svojho "soka" vytlačil z fleku. "Tak to neberiem, každý chce chytať čo najlepšie a môže z toho ťažiť len klub. Zatiaľ vzhľadom na vek máme obaja kolísavé výkony."

Na MS nedostal pozvánku

Na rozdiel do svetového šampionátu v Moskve na uplynulé MS nedostal pozvánku. Bolo to možno i prekvapivé tiež vzhľadom na to, že podujatie sa konalo v Kanade, kde Jaro pôsobí. "Možno rozhodli dva dni. O taký krátky čas skôr skončil Budaj v play-off, a tak tréner zavolal jeho. Keby sme vypadli my, možno by si spomenul na mňa." V reprezentácii sa chce objavovať a bol i na minizraze legionárov v Tatrách, čo považuje za fajn akciu, lebo hráči aj v lete sú v kontakte a vytvárajú sa medzi nimi pevnejšie väzby. "Mladší lepšie spoznávajú starších a opačne." Vystúpenia v Moskve bral ako cennú skúsenosť, hoci možno práve v tom období uvoľnil cestu svojmu konkurentovi v Montreale. Jeho krédom je zvládnuť najmenej 20-30 duelov v prestížnej lige, no závislé to bude nielen od jeho formy, ale i výkonnosti tímu a šťastia. Ale vraj veková príbuznosť brankárskej dvojice je preňho výhodou.

Oprášia históriu?

Montreal kedysi znamenal v zámorí ohromne veľa. Je to klub so slávnou históriu, ktorá predbehla súčasnosť. Zopakujú sa niekedy triumfy tímu a bude pritom aj Slovák? "Tento rok klub oslavuje storočnicu. Rád by sa pochválil pekným umiestnením a poškuľuje po posilách. Káder máme i tak kvalitný, a tak by sme niečo mohli uhrať. Naši fanúšikovia sú skvelí a prostredie ozajstné hokejové. Po minulom ročníku súperi zistili, že vieme zahrať, a tak si na nás dajú pozor. Budeme to mať ťažšie," dodal jediný náš zástupca v Canadiens, ktorý často vyhľadáva prítomnosť českých spoluhráčov.

Súvisiace články