Streda, 24. február, 2021Meniny má Matej

Termálnou vodou vyhrievaný trávnik v Poprade má za sebou prvý test

Futbalisti Sparty Praha a Manchester United pred zápasom na štadióne NTC v Poprade. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
TASR|Publikované 31. okt 2013 o 15:33

Vynovené Národné tréningové centrum vyskúšali mladíci Manchester United a AC Sparta Praha.

Vynovené Národné tréningové centrum (NTC) v Poprade vyskúšali mladíci futbalových klubov Manchester United a AC Sparta Praha.

POPRAD. V rámci prvej etapy výstavby NTC sa zrekonštruovala tribúna, ktorá má kapacitu 2000 ľudí, vo vnútri sa obnovilo zázemie pre športovcov, dobudoval sa hotel a reštaurácia.

Pribudol vyhrievaný trávnik a umelé osvetlenie. Vyhrievanie trávnika na popradskom futbalovom štadióne je unikátne v celej Európe, keďže sa realizuje pomocou termálnej vody.

"Sme tu po štvrtý raz, z toho vyplýva, že sa sem radi vraciame. Všetky zariadenia, celá infraštruktúra naplnila naše predstavy i plány. Videli sme štadión predtým i teraz. Nastala transformácia, pribudol kvalitný trávnik, tribúny a videl som i plány ako to bude vyzerať. Myslím si, že sem môžu prísť všetky špičkové mládežnícke výbery," povedal tréner futbalistov do 17 rokov anglického veľkoklubu Manchester United Paul McGuinness, ktorý so svojimi zverencami absolvoval v Poprade týždňové sústredenie.

((a))

Aj tréner Sparty chválil kvalitu trávnika

Tím Manchester United podľahol českým hráčom 0:3, pričom stretnutie bolo generálkou pred novembrovým slávnostným otvorením NTC.

"Som rád, že sme sa mohli zúčastniť generálky pred otvorením NTC, kvalita trávnika a ďalších atribútov spätých s futbalom boli na vysokej úrovni. Zápas hodnotím pozitívne, pretože sme vyhrali 3:0 nad Manchestrom a to sa mi ešte nikdy nestalo," povedal na tlačovej konferencii tréner AC Sparta Praha Petr Havlíček.

Futbalové Národné tréningové centrum v Poprade slávnostne otvoria v utorok 5. novembra o 14.00 hod. Po prehliadke priestorov NTC sa o 14.30 začne priateľský zápas reprezentačných tímov do 15 rokov Slovensko - Maďarsko.

V polčasovej prestávke vystúpila škótska kapela. Foto: TASR / Oliver Ondráš

Odhalili tabuľu s menami úspešných hráčov

Majiteľ popradského akvaparku Jan Telenský odhalil pamätnú tabuľu s menami hráčov Manchestru United, ktorí v Poprade trénovali a postupne sa prepracovali do A-tímov popredných svetových klubov.

"Život začína v mladosti, ľudia túžia stať sa hviezdami a tabuľa je o tomto úspechu. Je dôležité trénovať deti už od útleho veku, aby mohli na konci skončiť na danej tabuli, ktorá hovorí, že trénovali na Slovensku a kde pôsobia momentálne. Teda tabuľa sa bude stále meniť," poznamenal Telenský.

tasr

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články