Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Teo Paul sviatkoval v Dubaji, Vianoce mal na Silvestra

Teodor Paul v reprezentačnom drese. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 4. jan 2016 o 15:44

Košický odchovanec sa už pripravuje na nastávajúce zápasy hádzanárskej reprezentácie.

HLOHOVEC/KOŠICE. Netradične strávili uplynulé vianočné sviatky hádzanári Konig-Trade Balmazújváros, ktorí v polovici decembra odcestovali do Spojených arabských emirátov.

Od vedenia klubu dostali za vydarené účinkovanie v jesennej časti najvyššej maďarskej súťaže odmenu v podobe pobytu v Dubaji.

Za odmenu v Dubaji

"Naskytla sa nám možnosť ísť do Dubaja na koncoročný turnaj. Jediný háčik bol v tom, že na Štedrý večer nebudeme doma, takže sme sa my, hráči, mali rozhodnúť, či chceme ísť alebo nie. Napokon sme sa vydali na túto cestu," uviedol slovenský brankár Teodor Paul, ktorý si s klubovými spoluhráčmi - patrí medzi nich aj jeho krajan Jozef Hanták ml. - neužíval iba exotiku arabského sveta, ale k slovu sa dostala aj hádzaná.

"Síce sme tam netrénovali, lebo sme to poňali viac-menej ako dovolenku a odmenu, ale absolvovali sme stretnutia. Za trinásť dní pobytu tam sme odohrali päť zápasov."

Balmazújváros napokon obsadil na miestnom turnaji konečnú 3. priečku. "Prehrali sme len jeden duel - s ománskou reprezentáciou o postup do finále. Víťazom podujatia bol egyptský Zamalek, ktorý je zároveň úradujúcim šampiónom africkej Ligy majstrov," priblížil 28-ročný košický rodák.

Počas voľných dní mali možnosť zoznámiť sa s tamojším prostredím a poobzerať si mesto, ktoré je veľkým turistickým lákadlom.

"Neobvyklé tam bolo pre nás asi všetko, predsa len je to iný svet i kultúra," priznala brankárska opora.

Nedávno obletela svet správa, že 60-poschodovú budovu hotela Address v Dubaji zachvátil na Silvestra požiar.

"My sme v tom hoteli nebývali, ale boli sme pri ňom a aj sme sa tam fotili pár dní pred tým, ako vyhorel. Nachádza sa totiž v blízkosti najvyššieho mrakodrapu na svete Burdž Chalífa," prezradil T. Paul.

Vianoce si urobil po návrate

Pre výlet do arabského sveta mali Paul a spol. posunuté Vianoce.

"Štedrovečernú večeru sme, žiaľ, v Dubaji nemali. Aj v hoteli servírovali jedlo ako každý iný deň. So spoluhráčmi i trénermi sme si po večeri trochu pripili a to boli vlastne naše celé Vianoce. Navyše, v ten deň sme mali aj zápas," skonštatoval gólman.

Všetko si však vynahradil v závere uplynulého kalendárneho roka už v rodinnom kruhu.

"Keďže sme sa vrátili 30. decembra, tak s manželkou Danielou a synčekom Chrisom sme si ich urobili na Silvestra. Mali sme tradičnú štedrovečernú večeru tak, ako to má byť, a potom chodil aj Santa...," s úsmevom poznamenala opora Balmazújvárosu.

Teodor Paul sa medzitým už stihol presunúť do Hlohovca, kde je s reprezentáciou Slovenska na sústredení pred blížiacimi sa januárovými vystúpeniami v I. fáze kvalifikácie MS 2017.

"Najťažší zápas a pre nás asi ten najdôležitejší bude hneď mten štvrtkový v Litve, na ktorý sme sa už začali svedomito pripravovať. Verím, že uspejeme vo všetkých štyroch stretnutiach, ktoré nás čakajú počas najbližších dvoch týždňov, a postúpime do play-off. Určite dáme všetci z nás do toho všetko," sľúbil na záver T. Paul.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.