Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tentoraz bez jediného pokutového kopu!

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Trebišov Sobranskí futbalisti sa v uplynulej jeseni zaradili medzi opätovné prekvapenia tretej futbalovej ligy. Necakane úspešne si pocínali už

vlani, ked obsadili skvelú štvrtú priecku. Aj napriek tomu vstupovali do tejto sezóny s jasným cielom zachránit sa, prípadne sa pohybovat v zlatých stredných vodách. Nebol by to však kotuha Ján Zuzcin, keby nemal vyššie ciele a svojich zverencov ustavicne nemotivoval za cestou na špicu. Zdá sa, že jeho metódy opätovne zabrali, kedže predtým si pod jeho vedením pocínali i futbalisti Velkých Kapušian ci Michaloviec. Sobrance obsadili po pätnástich jesenných kolách skvelé štvrté miesto, nuž a základy tohto úspechu položili opät najmä v domácom prostredí. Spomedzi všetkých tretoligistov však odohrali pred vlastným obecenstvom najmenej stretnutí, ale aj napriek tomu dokázali v nich zaknihovat pät vítazstiev, jednu bezgólovú remízu s Trebišovom a navyše s výborným skóre 9:1. "Všetko sa to dobre pocúva, pokial viete, co ste vlastne dosiahli. Možno si to málokto uvedomí, ale my sme do sútaže vstupovali ozaj s cielom zachránit sa, ale najmä hrat pekný futbal, ktorý by našich divákov potešil. Bolo nesmierne tažké dosiahnut v skromných podmienkach nášho klubu taký prenikavý úspech, ale o to viac si ho ceníme. Chlapcom som neustále zdôraznoval, že len poctivými výkonmi dosiahnu viac. Najviac si cením remízu v derby v Michalovciach," vravel spokojným hlasom tréner MFK Sobrance Ján Zuzcin. Pod úspešné výsledky sobranského kolektívu sa velkou mierou podpísalo letné doplnenie kádra. Najviac bolavé posty doplnili ostrielaní Vranovcania Košuda a Gaži, vdaka comu Sobrancania zaplátali diery v zostave. Avšak aj bez nich casto dokázali uhrat so silnejšími celkami slubné výsledky. A co je najzaujímavejšie, oproti minulej sezóne, ked v takmer každom domácom zápase mali možnost aspon jedného pokutového kopu, v uplynulej casti nezahrávali ani jeden! "Vysvetlujem si to najmä tým, že chlapci sa postupne rozohrali ku kvalitným výkonom a popritom sa ešte viac zocelili ako kolektív. Ak partia takto funguje, jedna alebo dve zmeny v zostave sa výraznejšie neprejavia. Potom dokážete dosiahnut úspech aj bez penált. Co sa týka príchodu spomínaného vranovského dua, v prvom rade išlo o to, aby sme káder vystužili o kvalitu. Nepotrebovali sme "kusy", ale hrácov, ktorí budú pre náš tím prínosom. Košuda a Gaži ma nesklamali a s ich úcinkovaním môžem byt spokojný," pochválil zverencov Ján Zuzcin.

Už vlani si najvýchodnejší zemplínsky celok zdatne pocínal aj na ihriskách súperov, ale v ostatnej sezóne dokázal z deviatich duelov vonku vytažit tri vítazstvá a dve remízy. Po jeseni teda Sobrancanom patrí v tabulke pravdy prvé miesto so ziskom deviatich plusových bodov. Pred nárocnými jarnými súbojmi je to pre MFK slubná východisková situácia, tobôž ked futbalisti lanského novácika odohrajú v jarnej odvete z pätnástich súbojov až devät na domácom trávniku. "Viete, hovorí sa co si na jesen navaríte, to bude v jari jest. Zverencom som to neustále zdôraznoval, aby pristupovali k jednotlivým zápasom s co najväcšou vážnostou. Chlapci moje slová vyslyšali a zodpovednými výkonmi dokázali neraz aj vdaka enormnej vôli a velkej bojovnosti porazit ovela renomovanejšie celky. Patrí im, rovnako aj obetavým funkcionárom, všetka cest zato, co pre sobranský futbal urobili," vyzdvihol pozitíva J. Zuzcin.

Urcite najškaredším bodom na jesennej bilancii sobranského tímu je zdrvujúca prehra 1:6 v poslednom kole na ihrisku vedúceho Vranova nad Toplou. V zemplínskom derby utržili poltucet aj napriek tomu, že ešte po prvom polcase viedli 1:0. Aj navzdory dosiahnutým úspechom, si touto prehrou do znacnej miery pošramotili meno v ociach športovej verejnosti. Aj ked Ján Zuzcin porušil v súvislosti s týmto súperom svoju viacrocnú zásadu, že v Trebišove sa na štadióne Slavoja objaví len vtedy, ked sa tam predstaví ako tréner súperovho mužstva, jeho kolektívu táto stáž velmi nepomohla. Silu vranovského Bukocelu si zmapoval vo vítaznom súboji na ihrisku Trebišova, no velmi mu to nepomohlo. "V prvom rade by som upriamil pozornost na silu nášho súpera, ktorý dokázal pred nami zdolat favorizované Michalovce a porazit Trebišov v jeho vlastnom prostredí. V súboji s nami hrali Vranovcania takisto dobrý futbal, najmä po prestávke nás dostali pod velký tlak, ale šest gólov sme naozaj dostat nemali. V závere, ked bolo jasné, že tam neuspejeme, som radšej niektorých hrácov vystriedal. Chcel som ich šetrit na nasledujúci súboj so Stropkovom, ale ten sa napokon neodohral. Škoda, mohli sme skoncit po jeseni ešte vyššie," dodal Ján Zuzcin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.