Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Tento tím nemá budúcnosť, tvrdí Kopitar. Príbeh však pokračuje

Tomáš Tatar (vpravo) sa teší po strelení rozhodujúceho gólu v predĺžení semifinálového zápasu proti Švédsku s Mariánom Hossom a Anžem Kopitarom. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Marián Szűcs|26. sep 2016 o 03:39

S Tímom Európy víťazia hokejisti, ktorí sú zvyknutí na prehry.

TORONTO, BRATISLAVA. Aj tí, ktorí sú zvyknutí na prehry, dokážu víťaziť.

„To je pre mňa najväčší rozdiel. Keď hrám za Dánsko, je to o prežití, o tom, aby sme nevypadli. Keď som prišiel do Tímu Európy a obzrel sa po kabíne, pomyslel som si – dobre, možno nie sme favoritmi, ale aspoň v každom zápase vystrelíme na bránku. Na to som nebol zvyknutý,“ porovnával dánsky útočník Frans Nielsen rozdiel medzi národným mužstvom a Tímom Európy.

„Je to príjemná zmena,“ doplnil pre hokejový portál Puck Daddy.

Hossa: Toto by nikto nepovedal

A rozprávková jazda európskeho výberu na Svetovom pohári v Toronte sa nekončí. Jediný tím, ktorému na turnaji pred zápasmi nehrajú hymnu, si senzačne zahrá finále proti veľkej Kanade.

V Tíme Európy sú hráči z ôsmich krajín vrátane šiestich Slovákov. Majú na sebe modrobiele dresy s vymysleným logom. A organizátori turnaja rozhodli, že bude vhodnejšie tejto partii radšej nehrať žiadnu hymnu, ako vymýšľať niečo nasilu.

Jednými národnými prvkami sú malé vlajky na ľavom ramene dresu a slovenský znak na maske brankára Jaroslava Haláka.

Jaroslav Halák (Autor: TASR/AP)

Podľa prognóz odborníkov mali títo hráči po troch zápasoch v základnej skupine v tichosti odcestovať do kempov svojich klubov a pripravovať sa na začiatok sezóny v NHL. Už postup do semifinále bol veľkým prekvapením.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články