Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenistu Melzera podozrievajú zo stávkovania

Jürgen Melzer (Autor: AP)
TASR|Publikované 26. jún 2009 o 09:44

Rakúsky tenista Jürgen Melzer kategoricky odmietol všetky podozrenia ohľadne zvláštnych stávkových praktík.

LONDÝN. Rakúsky tenista Jürgen Melzer kategoricky odmietol všetky podozrenia ohľadne zvláštnych stávkových praktík, týkajúcich sa utorňajšieho zápasu prvého kola Wimbledonu medzi ním a Waynom Odesnikom.

"Prečo ja? Nekúpil som si zápas. Ak tam boli nejaké peniaze, to nie je môj problém. Bol som presvedčený o mojom víťazstve v troch setoch. Z desiatich zápasov na tráve proti Odesnikovi vyhrám osem v troch setoch," uviedol Melzer, ktorý si s Odesnikom, ktorý rovnako poprel vinu, poradil hladko 6:1, 6:4, 6:2.

Podľa hovorcu stávkovej spoločnosti Betfair Marka Daviesa zaznamenali pracovníci spoločnosti až šesťnásobný nárast počtu stávok na vzájomný duel Melzera s Odesnikom oproti obvyklým počtom. Drvivá väčšina pritom očakávala víťazstvo Melzera, čo prinútilo Betfair výrazne znížiť kurz na jeho víťazstvo.

Tipujúci vsadili na triumf 28-ročného tenistu vyše milión dolárov, z toho vyše polovica z nich očakávala jednoznačné víťazstvo v troch setoch. Spoločnosť ohlásila túto nezvyčajnú aktivitu stávkarov aj príslušným orgánom Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Pracovníci Betfairu ani pri pozornom sledovaní zápasu neodhalili žiadne pochybnosti a celý zápas teda prebehol v rámci pravidiel.

Informovala agentúra Reuters.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.