Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenistky vystriedajú hokejisti

Sportnet|Publikované 13. júl 2007 o 22:00

V Steel aréne sa v pondelok predstavia hráči z NHL Nagy, Bondra, Svatoš, Marcel Hossa, Radivojevič a ďalší

s tenisovými raketami.

KOŠICE. Tenisový zápas Slovensko - Srbsko v Pohári federácie sa v Steel aréne skončí zajtra a už na druhý deň nastúpia na zelený kurt s tvrdým povrchom hokejisti. Útočník Ladislav Nagy, nová posila klubu NHL Los Angeles Kings, dal svoj kredit tenisovej exhibícii s finančným výťažkom pre charitatívne ciele.

"Všetky letné akcie hokejistov sa doteraz organizovali zväčša v Bratislave a v Trenčíne. Chceme ich priblížiť aj fanúšikom na východe republiky," povedal Nagy. V tenisových štvorhrách nastúpia od 17.00 h hokejisti Košíc (Nagy, Svatoš, Staňa, Bicek, Dravecký, Faith, Špilár) proti výberu Slovenska vedeného nehrajúcim kapitánom Handzušom (Bondra, Marcel Hossa, Radivojevič, Lašák, P. Pucher, Cibák, Rast. Pavlikovský). Na empajri bude rozhodovať bývalý daviscupový reprezentant Karol Kučera. Hodinu predtým odštartuje autogramiáda. Vstup do arény je zdarma, návštevníci môžu dobrovoľne prispieť na charitu.

Podľa organizátora Tomáša Bálinta rátajú zisk rozdeliť jednak pre vysokošpecializované zariadenie na záchranu života novorodencov v Košiciach a taktiež pre klub Hokejové sane Kežmarok, v ktorom sú združení nádejní paralympionici v ľadovom hokeji na sánkach. (on)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.