Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Tenistky idú aj s Husárovou

Sportnet|Publikované 13. apr 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Tenistky Slovenska sa na budúci týždeň pokúsia na turnaji euro-africkej zóny Pohára federácie v Plovdive o postup do baráže aj so skúsenou Janettou Husárovou, ktorá sa po doliečení zraneného kolena pridala k trojici Daniela Hantuchová, ...

BRATISLAVA - Tenistky Slovenska sa na budúci týždeň pokúsia na turnaji euro-africkej zóny Pohára federácie v Plovdive o postup do baráže aj so skúsenou Janettou Husárovou, ktorá sa po doliečení zraneného kolena pridala k trojici Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková.

Špecialistka na štvorhru nahradila v pôvodnej nomináciu Ľubomíru Kurhajcovú. Výprava s kapitánom Mojmírom Mihalom odcestuje do Bulharska v sobotu predpoludním a jednotka Hantuchová, ktorá sa v týchto dňoch pripravuje v Barcelone, sa k nej pripojí cez víkend v Plovdive. Turnaj sa hrá od pondelka do soboty (17. - 22. apríla) na antukových dvorcoch Lokomotivu. Len dva najlepšie zo 17 tímov postúpia do júlovej baráže o postup do II. svetovej skupiny.

"Husárová si vyskúšala zaťaženie kolena v plnom tréningu, všetko je v poriadku. Máme tak postarané o zloženie dvojice vo štvorhre," spokojne poznamenal Mihal. V debli ráta s dvojicou Husárová - Hantuchová, ktorá už spolu hrala v roku 2002, keď Slovensko v Pohári federácie triumfovalo. Potom však v nasledujúcich sezónach nehrali v reprezentácii všetky najlepšie hráčky, náš tím sa prepadal a vlani zostúpil do regionálnej zóny.

"Hantuchová má jasnú pozíciu, o druhej hráčke do dvojhry sa rozhodnem až v dejisku turnaja," povedal kapitán. Daniela je v aktuálnom svetovom rebríčku v singli na 16. mieste, dvojkou je z nominovaných hráčok 17-ročná Rybáriková (285.) a trojkou ďalšia juniorka Cibulková (398.). Husárová nemá v dvojhre renking, vo štvorhre je na 115. mieste.

Slovensko v turnaji nasadia. V základnej skupine by malo odohrať podľa nedeľňajšieho žrebu tri zápasy a len prvenstvo v skupine zabezpečí našim tenistkám postup do semifinále. Obaja finalisti postúpia do baráže. V zápase sa hrajú dva single (dvojka s dvojkou, jednotka s jednotkou tímu) a záverečná štvorhra.

"Slovensko sa ocitlo v tretej výkonnostnej skupine Pohára federácie, kam nepatrí. Máme kvalitné družstvo a chceme postúpiť," vravel kapitán Mihal. Keď na začiatku tohto roka preberal tím, dal si za cieľ posunúť ho späť medzi elitu. (on)

Účastníci turnaja 1. skupiny euro-africkej zóny

Bielorusko, Bulharsko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Veľká Británia, Maďarsko, Izrael, Luxembursko, Holandsko, Rumunsko, Srbsko a Čierna Hora, Slovinsko, SLOVENSKO, JAR, Švédsko, Ukrajina.

Súvisiace články