Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Tenistky dnes čaká žrebovanie

Sportnet|14. júl 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Barážový zápas o účasť v šestnástke najlepších tímov Pohára federácie Slovensko - Thajsko počas tohto víkendu nesie pre naše tenistky v súťaži poradové číslo 36. Dvanásť duelov odohral náš tím na domácej pôde, ale až teraz bude mať premiéru

v bratislavskej Sibamac aréne Národného tenisového centra, kde muži Slovenska hrajú svoje zápasy v Davisovom pohári už od roku 2003.

Dnes o 11.00 h vyžrebujú dvojice v sobotňajších i nedeľňajších dvojhrách a kapitáni oznámia páry pre záverečnú štvorhru. V prvý deň nastúpi domáca dvojka proti thajskej jednotke a možno predpokladať, že kapitáni Mojmír Mihal a Vittya Samrej pošlú na dvorec Magdalénu Rybárikovú i Suchanan Viratprasertovú. V sobotu sa stretne aj slovenská jednotka Daniela Hantuchová s druhou hráčkou ázijského tímu, zrejme Montinee Tangphongovou. Poradie zápasov určí žreb. V nedeľu hrajú najprv jednotky, po nich dvojky a nakoniec štvorhra.

Slovensko je podľa rebríčkového postavenia hráčok vysokým favoritom a v prípade víťazstva by sa po roku vrátilo medzi svetovú elitu.

Cez víkend sa hrajú aj ďalšie zápasy Pohára federácie, o postup do finále sa stretnú Španielsko - Taliansko a Belgicko - USA. V belgickej zostave bude chýbať víťazka tohtoročného turnaja Roland Garros Justine Heninová-Hardennová. Podľa slov kapitána tímu Carla Maesa sa rodáčka z Liége po účinkovaní vo Wimbledone, kde prehrala až vo finále s Francúzkou Amélie Mauresmovou, cíti veľmi unavená. "Justine absolvovala v priebehu šiestich týždňov päť turnajov a necíti sa zdravotne stopercentne fit. Po namáhavom programe si chce odpočinúť a pripraviť sa na sériu turnajov na tvrdom povrchu v zámorí," povedal Maes. (on)

Súvisiace články