Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Tenistka Mauresmová dala návod futbalistom

Sportnet|10. júl 2006 o 00:00

Belgičanka Justine Heninová-Hardennová sa mohla stať desiatou tenistkou sveta, ktorá vyhrala všetky štyri grandslamové tituly. Tri razy sa radovala z prvenstva na Roland Garros (2003, 2005, 2006), raz triumfovala na US Open (2003) a zvíťazila aj na ...

Francúzska tenistka Amélie Mauresmová po víťaznej loptičke vo finálovom zápase Wimbledonu. FOTO - REUTERS

Belgičanka Justine Heninová-Hardennová sa mohla stať desiatou tenistkou sveta, ktorá vyhrala všetky štyri grandslamové tituly. Tri razy sa radovala z prvenstva na Roland Garros (2003, 2005, 2006), raz triumfovala na US Open (2003) a zvíťazila aj na Australian Open (2004), ale wibledonský titul jej stále uniká.

"Robila som všetko, čo sa dalo. Súperka však bola dnes lepšia. Hrala príliš dobre," ocenila Heninová-Hardennová Francúzku Mauresmovú a dodala: "Po nahustenom programe posledných týždňov som sa už cítila trochu unavená. Prehra mrzí, ale moja kariéra sa nekončí. O rok prídem do Wimbledonu znova."

Belgičanka postúpila do finále bez straty setu a aj proti Mauresmovej začala dobre. Ale po prvom sete sa karta obrátila. "Stále som bojovala, ale potom som už nehrala dosť agresívne. Amélie si držala podanie, využila viac šancí než ja. Mne dnes nevychádzal servis."

Mauresmová pri siedmom štarte vo Wimbledone dosiahla na vrchol, presadila sa svojím silovým tenisom. Aj vo finále viackrát uplatnila štýl servis - volej, bodovala na sieti.

Po zápase vybehla na centrálnom štadióne do čestnej lóže a vystískala sa so svojím trénerom Loicom Courteauom. Vybojovala už 23. titul kariéry, prvý si v roku 1999 pripísala v Bratislave. V zárobkoch prekročila 11 miliónov dolárov. Hráčsky dozrieva, posilňuje sa na poste svetovej jednotky.

"V nedeľu večer si môžem spokojne sadnúť k televízoru a budem držať palce francúzskym futbalistom vo finále majstrovstiev sveta. Verím, že som im dala návod na úspech," doplnila.

Súvisiace články