Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Tenistka Gavrilovová už aj oficiálne Austrálčankou

Gavrilovová bude odteraz reprezentovať krajinu protinožcov. (Autor: SITA/AP)
SITA|30. nov 2015 o 13:03

Gavrilovová môže hrať 6. - 7. februára v Bratislave proti Slovenkám v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie reprezentačných družstiev žien.

BRATISLAVA. Pôvodom ruská tenistka Daria Gavrilovová už môže bez výnimky reprezentovať Austráliu.

"S veľkou radosťou oznamujem, že teraz som aj oficiálne ´Aussie´!!!!," uviedla 21-ročná moskovská rodáčka prostredníctvom svojho twitterového konta, pridala viacero oslavných výkrikov a hashtagov.

Niekdajšia líderka juniorského tzv. kombinovaného svetového rebríčka Gavrilovová štartovala na grandslamovej úrovni už viackrát ako Austrálčanka, keďže Medzinárodnej tenisovej federácii (ITF) stačí preukázať úspešné absolvovanie procedúry žiadosti o zmenu občianstva.

Tenisová asociácia žien (WTA) však vždy čaká až na definitívne získanie novej národnosti, preto Gavrilovová dosiaľ hrala na radových turnajoch za Rusko.

Gavrilovová môže hrať 6. - 7. februára v Bratislave proti Slovenkám v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie reprezentačných družstiev žien.

Figuruje na 36. priečke v singlovom renkingu, čo zo zverenkyne Nicole Prattovej robí jasnú austrálsku dvojku za 27. Samanthou Stosurovou a pred 106. Jarmilou Gajdošovou, bratislavskou rodáčkou.

Prípadný štart Gavrilovovej v NTC však bol známy už dávnejšie, keďže MS tímov sú rovnako ako grandslamové podujatia z agendy "benevolentnejšej" ITF.

Súvisiace články