Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tenisti volili papierové prognózy

Sportnet|Publikované 20. sep 2002 o 22:00

BARÁŽ Slovensko - Rumunsko 1:1 - po úvodných dvojhráchPrešov - Úvodnými singlami včera začalo barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine DC

BARÁŽ Slovensko - Rumunsko 1:1 - po úvodných dvojhrách

Prešov - Úvodnými singlami včera začalo barážové stretnutie o účasť vo svetovej skupine DC medzi Slovenskom a Rumunskom. V nich sa naplnili papierové prognózy, keď jednotky oboch tímov, Hrbatý a Pavel, dokázali zdolať tímové dvojky, Voineu a Kučeru.

Dominik Hrbatý - Adrian Voinea 6:3, 6:4, 3:6, 6:3

Prvý gem patril podávajúcemu Hrbatému, slovenská jednotka ho pri strate jediného fiftínu zvládla za dve minúty. Potom prelomil Hrbatý za stavu 3:2 vo svoj prospech i súperovo podanie a o víťazovi prvého setu nebolo pochýb. Aj v úvode druhého setu sa Hrbatý presadzoval razantnejším prvým servisom a pestrejšou hrou, nad defenzívne hrajúcim súperom viedol 3:1, potom však vrátil Voineovi požičané a Rumun vyrovnal na 3:3. Platilo však pravidlo povestnej siedmej hry, Voinea ju pri vlastnom podaní nezvládol - a Hrbatý už ponúknutú šancu nepustil, doviedol druhý set do víťazného konca. Tretí set vývojom kopíroval ten prvý, navrch však mal Rumun, ktorý spresnil hru a začal pôsobiť istejším dojmom. Popri úspešnom prvom servise veľmi nepríjemne returnoval, pričom jeho údery dopadali tesne pred základnú čiaru... Vo štvrtom sete prehrával Hrbatý už 1:3, vtedy sa však prebrali i prešovskí diváci a slovenská jednotka šnúrou piatich gemov získala po dvoch hodinách a šiestich minútach prvý bod Slovenska.

Karol Kučera - Andrei Pavel 0:6, 3:6, 7:6 (3), 2:6

Ako Dominik Hrbatý skončil, tak Karol Kučera začal. Avšak v opačnom garde. Množstvo nevynútených chýb, nezachytený úvod kontrastovali s istotou Pavela, ktorý predvádzal výborný servis a zvlášť agresívny bekend. Po polhodine svietil na tabuli stav 0:5. V druhom sete si obaja hráči strážili svoj servis až do siedmej hry, Kučera si ho však neustrážil a Pavel urobil rázny krok ku svojmu jubilejnému dvadsiatemu víťazstvu v daviscupových singloch. Slovenská dvojka sa vzchopila v úvode tretieho setu, keď sa Kučerovi podarilo získať Rumunov servis. Sľubne vyznievalo i 30:0 pri následnom vlastnom, opäť sa však prejavili dve tváre nášho hráča. Jednu dlhú utešenú výmenu vybehal a vyhral, aby ďalší fiftín "odstrelil" ľahkou loptou do autu. Rumun súperovo podanie nakoniec prelomil, svoje si udržal a zdalo sa, že vráti zápas späť do pôvodných koľají. Za stavu 1:4 sa však Kučera vzchopil a začal predvádzať repertoár úderov zo svojich najlepších čias. Dráma tretieho setu kulminovala v "nekonečnej" jedenástej hre, ktorú pre seba nakoniec vydrel Pavel. Kučera sa revanšoval čistou hrou a suverénnym tajbrejkom. Vo štvrtom sete Kučera viedol 2:1, mal možnosť brejku, šancu však nevyužil. Pavel tak po 2:51 hod. bodom pre Rumunsko potešil prezidenta svojho tenisového zväzu, v prešovskom hľadisku prítomnú legendu svetového tenisu - Ilje Nastaseho.

Ďalšie výsledky - baráž o účasť vo svetovej skupine:

Zimbabwe - Belgicko 0:2, Maroko - Švajčiarsko 1:1, Veľká Británia - Thajsko 1:1, Nemecko - Venezuela 2:0, Austrália - India 2:0,Brazília - Kanada 1:0,Fínsko - Holandsko 0:2.

.

Svetová skupina - semifinále: Francúzsko - USA 2:0, Rusko - Argentína 2:0.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.