Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tenisti obsadili domy

Viacerí tenisti si počas Wimbledonu prenajmú domy v okolí tenisového areálu. (Autor: SME - ONDREJ GAJDOŠ)
Publikované 28. jún 2007 o 00:00

Dvojtýždňový tenisový turnaj ponúka možnosť zárobku aj vlastníkom domov v okolí areálu. Dva týždne tenisového Wimbledonu sú každoročne dobrým biznisom aj pre majiteľov domov v okolí All England Clubu v juhozápadnej časti Londýna.

"Nech sa páči, je tu ešte jedno voľné miesto - parkovné na celý deň je v našom dvore 25 libier," lákal včera vodičov áut postarší chlapík pri dome v tesnom susedstve tenisového areálu. Na dvore mal miesto dovedna pre štyri vozidlá. O voľnom ubytovaní však nepriniesol priaznivé správy, podľa neho je počas turnaja už všetko obsadené. Prevažná väčšina špičkových hráčov aj so svojím sprievodom si prenajala domy blízko kurtov. Na celé dva týždne to stojí 3000 libier (asi 150-tisíc korún) a viac.

"Už tretí rok bývam u anglickej rodiny v trojposchodovej vile - jedno poschodie mám len pre seba. Nie je to príliš drahé, vystačím s príspevkom, ktorý dostávame od organizátorov," povedala slovenská tenistka Jarmila Gajdošová. Každý hráč dostane na ubytovanie 160 libier na noc, na čas, kým je v súťaži. Na stravu má príspevok 20 libier na deň, a ak býva v hoteli či na súkromí ďalej od tenisového areálu (do 7 míľ), môže rátať s odvozom zdarma. Rovnako s odvozom na letisko. Podobné podmienky majú tenisti aj na ďalších grandslamových turnajoch.

Gajdošová si na voľné chvíle popri tenise nosí so sebou 170 DVD-nosičov. Filmy Dědičství aj S tebou mne baví svět videla v Londýne už niekoľkokrát. V rodine s tromi deťmi ju prijali ako ďalšieho svojho člena, hrá s nimi hry na počítači. "Stravujem sa s famíliou, cítim sa tu ako doma. Mám kľúč od vily, nijako nie som obmedzovaná. Vrátim sa sem aj o rok," vravela spokojne.

Predpoludním sa v uličke pred "svojím" domom vo Wimbledone rozcvičovala obhajkyňa vlaňajšieho titulu Amélie Mauresmová z Francúzska, len päť minút trvá cesta do areálu našej jednotke Daniele Hantuchovej.

"S mamou sme samy v celom dome. Môžeme si aj variť, prípadne zájdeme na večeru do reštaurácie. Na voľné chvíle som si priniesla knižnú beletriu, dévedéčka s modernou hudbou a časopisy," prezradila turnajová desiatka. Dom si objednala aj na druhý týždeň slávneho turnaja. Ak zužitkuje dobrú formu, mohla by zopakovať a možno i prekonať vlaňajšie osemfinále. "Idem krok po kroku. Nepozerala som sa do pavúka, koho by som ďalej mohla dostať," tvrdila naša hráčka. V osemfinále by sa tohto roku mohla stretnúť s víťazkou z roku 2002 Serenou Williamsovou. "Najprv sa však do osemfinále musím dostať," upozorňovala pred včerajším stretnutím 2. kola Hantuchová.

Súvisiace články