Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tenisti do Talianska

Sportnet|Publikované 23. sep 2008 o 22:00

MADRID. Slovenskí tenisti nastúpia vo finálovom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov už 8. - 10.

mája, nie až 10. - 12. júla 2009 v Taliansku. Rozhodol o tom včerajší žreb. Ide o prvý vzájomný zápas týchto krajín v DP a na prvý pohľad vzhľadom na silu protivníka i dejisko o najhoršiu zo všetkých siedmich možností. Výhodu domáceho prostredia pre súpera SR určil dodatočný žreb. Tím pod vedením kapitána Miloslava Mečířa bude účinkovať na druhej najvyššej úrovni v hierarchii tejto súťaže pod hlavičkou ITF po tretí raz v rade. V oboch predchádzajúcich prípadoch dokázal postúpiť do septembrového stretnutia o účasť vo svetovej skupine (zásluhou triumfov v Macedónsku a potom proti Gruzínsku), ale v baráži zhodne neuspel. Vlani podľahol Kórejskej republike a minulý týždeň Srbsku. Finalisti DP 2005 zostúpili z elitnej šestnástky predvlaňajšou jesennou prehrou s Belgickom. Slovensko figuruje na 10. mieste v renkingu krajín ITF, najvyššie z účastníkov I. skupiny euroafrickej zóny, a bolo pri žrebe nasadené. Znamenalo to voľný žreb v 1. kole a okruh možných súperov tvorený Macedónskom (doma), Talianskom, Poľskom (vonku), Ukrajinou (dodatočný žreb) a JAR (doma). Výhoda domáceho prostredia vyplýva z pravidla o reciprocite.

Žreb I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2009 tenisových reprezentačných družstiev mužov - 1. kolo: JAR - Macedónsko, 2. kolo - finále: Taliansko - SLOVENSKO, Bielorusko - JAR alebo Macedónsko, Veľká Británia - Ukrajina, Belgicko - Poľsko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.