Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Tenista Zelenay po brutálnom útoku mimo nebezpečia

TASR|30. mar 2006 o 11:23

Bratislava 30. marca (TASR) - Slovenský tenista Igor Zelenay (337. vo svetovom rebríčku) sa v nedeľu v Novom meste nad Váhom stal terčom brutálneho útoku ...

Bratislava 30. marca (TASR) - Slovenský tenista Igor Zelenay (337. vo svetovom rebríčku) sa v nedeľu v Novom meste nad Váhom stal terčom brutálneho útoku a s vážnymi zraneniami bol hospitalizovaný v nemocnici. Ako uviedol denník Nový čas, páchateľ ozbrojený oceľovou tyčou spôsobil 23-ročnému členovi širšieho kádra slovenskej daviscupovej reprezentácie početné zranenia, Zelenay je už mimo akútneho nebezpečia. Päťdesiatdeväťročný útočník je obvinený z ublíženia na zdraví a hrozí mu trest odňatia slobody od 4 do 10 rokov.

"Môžem potvrdiť, že v nedeľu 26. marca vo večerných hodinách bol v Novom meste nad Váhom oceľovou tyčou napadnutý 23-ročný muž z tohto mesta v tom čase neznámym páchateľom a so zraneniami bol hospitalizovaný v nemocnici. V stredu 29. marca policajný vyšetrovateľ obvinil z trestného činu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu 59-ročného muža z Nového mesta nad Váhom. Keďže neboli splnené podmienky jeho vzatia do vyšetrovacej väzby, je stíhaný na slobode," povedala pre TASR Zástupkyňa hovorkyne riaditeľstva krajského Policajného zboru v Trenčíne Katarína Hlaváčová.

Informácia o brutálnom čine šokovala aj generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu. "To je strašné," bola prvá reakcia Igora Mošku, ktorý dodal: "Neviem podrobnosti, ale je to pre mňa a vlastne pre všetkých veľký šok. Prajeme Igorovi skoré uzdravenie a návrat na kurty."

Súvisiace články