Tenista Troicki ignoroval dopingovú kontrolu, rok a pol si nezahrá

(Autor: SITA/AP)
SITA|25. júl 2013 o 22:52

Srbský tenista sa nechcel po turnaji v Monte Carle podrobiť krvnému testu.

PARÍŽ. Viktor Troicki dostal od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) dištanc na 18 mesiacov za "opovrhovanie dopingovými pravidlami", uviedla vo štvrtok ITF. Dvadsaťsedemročný belehradský rodák sa previnil počas aprílového turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rolex v monackom Monte Carle, kde vypadol v prvom kole s Fínom Jarkkom Nieminenom.

Troicki, momentálne 53. hráč svetového rebríčka ATP Entry, ktorého maximom bolo 12. miesto, mal 15. apríla poskytnúť vzorky moču a krvi počas antukového turnaja Monte Carlo Masters. "Poskytol vzorku moču, ale nie krvi. Pred nezávislým tribunálom tvrdil, že antidopingová kontrolórka ho uistila, že je akceptovateľné, ak ju neposkytne, keďže sa v ten deň necítil dobre," uvádza sa ďalej vo vyhlásení ITF.

"Avšak súd prišiel k záveru, že kontrolórka mu povedala, že mu v tejto veci nemôže poradiť, či je jeho dôvod platný a že mu nedala žiadne ubezpečenie." ITF tak dospela k záveru, že Srbovo vysvetlenie nebolo "presvedčivé". Troicki tak musí nútene pauzovať do 24. januára 2015.

Priateľ mužskej svetovej jednotky Novaka Djokoviča tvrdí, že je nevinný. "Prežívam najťažšie chvíle v mojom živote i v celej tenisovej kariére. Som nevinný, nikdy som nesiahol po žiadnej zakázanej látke, ani som nikdy nemal v úmysle dopovať. Nikoho som neoklamal, o to ťažšie znášam verdikt ITF," povedal pre agentúru AP Troicki, ktorého správa o 18-mesačnom dištanci zastihla na antukovom turnaji v chorvátskom Umagu, kde skončil v 1. kole dvojhry na rakete Fína Jarkka Nieminena. Troicki príde o všetky body do rebríčka ATP i prémie, ktoré získal od turnaja v Monte Carle.

Súvisiace články