Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenista Polášek vymenil spoluhráča a víťazí

Filip Polášek (vľavo) vyhral s Čechom Františkom Čermákom už tri turnaje.
Ondrej Gajdoš|26. okt 2011 o 09:51

Slovensko­česká dvojica začala hrať pravidelne až po Wimbledone. Inak by mali väčšiu šancu na postup na svetový šampionát do Londýna.

PETROHRAD, BRATISLAVA. Bez ohľadu na to, ako dopadnú posledné turnaje v Petrohrade, vo Valencii a v Paríži, bude tenista Filip Polášek hodnotiť tento rok ako najlepší v kariére. S českým spoluhráčom Františkom Čermákom vybojovali na turnajoch ATP tri tituly a v ďalších troch dosiahli na finále.

Zvolenský rodák sa vo svetovom rebríčku deblistov posunul na 25. miesto, stal sa slovenskou jednotkou. Dovedna vyhral sedem turnajov.

Spolu až po Wimbledone

„Žiadne oslavy neboli, lebo v pondelok skoro ráno sme nastupovali na vlak do Petrohradu,“ vrátil sa 26-ročný tenista k minulotýždňovému turnaju v Moskve, kde s Čermákom vo finále zdolali pár Berlocq - Marrero (Arg., Šp.) 6:3, 6:1. Polášek tak na Kremlin Cupe zvýraznil úspech slovenského tenisu. V dvojhre žien triumfovala Dominika Cibulková.

„Na cestu na ďalší turnaj sme si vybrali vlak a urobili sme dobre,“ vravel do telefónu Polášek. „Sedemstokilometrovú cestu Moskva - Petrohrad sme prešli v modernom vagóne za štyri hodiny. Miestami išiel vlak dvestokilometrovou rýchlosťou a stál iba v dvoch mestách. Pohodlnejšia cesta ako lietadlom.“

V Petrohrade sú Polášek s Čermákom najvyššie nasadenou dvojicou, v prvom kole narazia na Selu so Steelom z Izraela.

Polášek začal hrať s Čermákom pravidelne až v polovici sezóny - po Wimbledone.

„Franto je najlepší tenista, s akým som doteraz v kariére vo štvorhre nastúpil,“ povedal slovenský daviscupový reprezentant.

Do Londýna možno o rok

„Dobre sa dopĺňame. Obaja hráme rýchly, silový tenis. Výborne servujeme, pre súperov sme nepríjemní aj na returne. Ja sa snažím Frantovi pomáhať na sieti a on vie dobre zahrať od základnej čiary.“

Ak by hrali spolu po celý rok, mali by väčšiu šancu zabojovať o účasť v záverečnom svetovom šampionáte ATP Tour v Londýne.

Čermák na ňom štartoval na konci sezóny 2009 s iným slovenským hráčom Michalom Mertiňákom. Po vlaňajšku sa však ich tenisové cesty rozišli.

Dlháni Polášek (196 cm) s Čermákom (193 cm) sú v rebríčku Race na 11. mieste, do Londýna postúpi osem najlepších. Možnosť hrať na šampionáte je pri veľkej bodovej strate už len teoretická.

„Nestresujeme sa. Postup do Londýna by bol v tejto situácii ako zázrak. Ak nie, nič sa nestane. Možno nám to vyjde nabudúce.“

Súvisiace články