Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Tenista Mertiňák myslí na finále ATP

Michal Mertiňák (Autor: ap)
Sportnet|Publikované 3. aug 2009 o 23:16

Tretí titul slovenského tenistu v Umagu - a zakaždým s iným českým spoluhráčom.

BRATISLAVA. Špecialista na štvorhru Michal Mertiňák prežíva svoju najlepšiu sezónu. S českým spoluhráčom Františkom Čermákom vybojoval minulý týždeň v chorvátskom Umagu už tretí turnajový triumf.

S celkovými deviatimi titulmi v debli sa 29-ročný daviscupový reprezentant vyrovnal Miloslavovi Mečířovi. Mertiňák postúpil už na 21. miesto rebríčka ATP vo štvorhre.

„Umag mi sedí," pochvaľoval si rodák z Považskej Bystrice. V prímorskom letovisku získal prvenstvo už po tretí raz za sebou a v roku 2005 hral vo finále. A pritom mal zakaždým iného českého spoluhráča - vlani Pálu, predvlani Dlouhého a predtým Škocha.

„Vyhovuje mi, že na turnaji sa hrá až po 17.00, v areáli je uvoľnená atmosféra ako na dovolenke a v hľadisku máme podporu desiatok našich turistov."

Vo finále si Mertiňák s Čermákom poradili s dvojicou Brunström, Rojer (2-Švéd./Hol. Antily) 6:4, 6:4. Do rebríčka dostali 250 bodov a rozdelili si šek na 22 750 eur.

„Kúpim si letenky na nadchádzajúcu sériu turnajov v Amerike a zvyšok uložím do banky," odvetil Mertiňák na otázku, ako naloží s finančnou prémiou.

Slovensko-český pár je teraz siedmy v bodovaní ATP Doubles Team Rankings, dostal by sa do novembrového osemčlenného finále ATP World Tour.

„Účasť v Londýne je lákavá, ale pred nami je ešte viacero turnajov," hodnotil šance Mertiňák. „Rozhodujúce budú zápasy na americkom kontinente pred US Open i samotný grandslam v New Yorku - ak by sme tam uhrali dobrý výsledok, finále by nám už nemalo ujsť."?

Súvisiace články