Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Tenista Gombos sa zlepšuje, blíži sa k elitnej stovke

Norbert Gombos je momentálne slovenskou trojkou za Kližanom a Lackom. (Autor: SITA)
Tomáš Prokop|9. jún 2014 o 13:49

Slovenský tenista verí, že jeho štýlu bude vyhovovať aj tráva. Premiérovo pôjde na kvalifikáciu na Wimbledon.

BRATISLAVA. Norbert Gombos na seba prvýkrát výraznejšie upozornil v aprílovom súboji Davisovho pohára proti Rakúsku. Výborne zastúpil zraneného Martina Kližana, keď zdolal favorizovaného Dominica Thiema.

Slováci aj vďaka nemu vyhrali. Gombos nadviazal na dobrý výkon v poslednom čase. Po finále na challengri v talianskej Vicenze pridal účasť v boji o titul aj na veľmi dobre obsadenom turnaji v Prostějove.

V Čechách sa mu podarili dva zaujímavé výsledky, keď vyradil hráča elitnej stovky Juliana Reistera z Nemecka a ešte väčší triumf si pripísal v druhom kole, keď prekvapil člena top päťdesiat Robina Haaseho z Holandska.

Najlepší výsledok v kariére

„Je to pre mňa najlepší výsledok v kariére. Bola to obrovská skúsenosť, keď som zdolal hráčov zo stovky a z päťdesiatky. Cítil som sa celý týždeň výborne,“ hovoril SME Gombos.

V Prostějove prehral až vo finále s domácim Jiřím Veselým. „Škoda, odohral som najhorší zápas týždňa. Neviem či to bolo únavou alebo kvôli psychike. Na Veselom bolo vidno, že hráva veľké turnaje.“

Takmer dvojmetrový tenista už rozmýšľal, kde by sa mohol posunúť v rebríčku ATP „Nepočítal som presne body, ale otec je taký kalkulátor a hovoril, že by som mal byť okolo 127. miesta.“ Veľmi sa nezmýlil, syn je v aktuálnom vydaní na 131. mieste, najvyššie v kariére.

Naša tenisová trojka predvádzala v Čechách útočný tenis. K výbornému podaniu pridala dobrý forhend.

Stovka na budúci rok

Pred dvadsaťtriročného Slováka by mohol byť tento rok prelomový. „Dal som si predsavzatie, že chcel by som byť do konca sezóny do 150. miesta rebríčka. Väčšinu bodov som už obhájil. Verím, že sa mi bude dariť.“

Gombos by sa rád priblížil k elitnej stovke. „Keď pôjdem takýmto tempom, tak by som bol rád, aby som bol v stovke na budúci rok. Ak by sa to podarilo už v tejto sezóne, tak by to bolo nad moje očakávania. Uvidíme, ešte stále musím uhrať dvesto bodov, aby som sa tam dostal.“

Najbližšie dni čaká Slováka antukový challenger v Košiciach, ale po tom sa už začne pripravovať na kvalifikáciu na Wimbledon. Tráva by mohla jeho štýlu vyhovovať.

„Hovorilo mi to viacero ľudí, že by mohla tráva mojej agresívnej hre vyhovovať. Zatiaľ som na nej len trénoval, keď som pripravoval na Wimbledon Magdu Rybárikovú asi pred štyrmi rokmi. Preto uvidím ako sa mi bude dariť, lebo si musím zvyknúť na úplne iný pohyb.“

Súvisiace články