Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Španielsky tenista útočí na médiá: Čo keby ste prestali rozširovať nezmysly?

Španiel Feliciano López. (Autor: TASR)
SITA|6. júl 2020 o 13:55

López patrí medzi najskúsenejších na okruhu.

BRATISLAVA. Neustále útoky médií na Novaka Djokoviča, ale aj iných tenistov, ktorí sa zúčastňujú na exhibičných turnajoch v čase pandémie koronavírusu, nahnevali Feliciana Lópeza.

Španielsky ľavák s ofenzívnym herným prejavom nenechal bez povšimnutia najnovší kritický tweet redaktora New York Times Bena Rothenberga, ktorý si tentoraz vzal na mušku turnaj WTT v americkej Atlante.

Vyzval fanúšikov, aby neplatili za "streamy" z tohto exhibičného podujatia.

López: Ďalší supídny tweet

"Neplaťte, nepodporujte a neoslavujte nebezpečné tenisové akcie, akými sú Adria Tour či WTT. Nie je najlepšia vizitka organizátorov a hráčov, že v tomto neistom čase tak riskujú.

A rovnakú zodpovednosť majú aj ľudia z Tennis Channel," napísal Rotheberg. López na to zareagoval rovnako statusom na twitteri.

"Hurá, máme tu ďalší stupídny tweet! Čo keby ste prestali rozširovať nezmysly a radšej reálne podporili náš šport? Stále vo všetkom hľadáte drámu, nie ste už z toho unavení? Pracujte viac s faktami a menej s názorom."

Rothenberg odpovedal, že žurnalistika je publikovanie vecí, ktoré niekto nechce, aby sa dostali medzi ľudí.

Je Federerov ročník

"Všetko ostatné sú vzťahy s verejnosťou. Neočakávam, že ten, kto sa rozhodne pre konflikt záujmov, to pochopí. Namiesto toho sa pýtam ostatných novinárov, ktorým hráči veria, že 'pracujú v záujme tenisu', kedy naposledy pranierovali niektorého z hráčov," bránil sa Rothenberg cituje ho aj portál denníka Blic.

López je jedným z najskúsenejších a aj najstarších hráčov na hlavnom okruhu ATP. S výnimkou 41-ročného Chorváta Iva Karloviča a hrajúcej legendy Rogera Federera nie sú na okruhu starší hráči ako práve tento Španiel.

López je rovnako ako Federer ročník narodenia 1981 a v kariére vyhral sedem turnajov vo dvojhre. Pred zastavením tenisových turnajov v tomto roku mu v singlovom rebríčku patrila 56. pozícia.

Súvisiace články