Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis:Šéf exekutívy WTA verí rodine Williamsových

TASR|17. mar 2001 o 13:27

Indian Wells 17. marca (TASR) - Šéf exekutívy WTA Bart McGuire uviedol, že neexistuje žiaden dôvod, prečo by mal veriť dohadám o údajnom ovplyvňovaní a manipulácii s výsledkami vo vzájomných zápasoch amerických sestier Williamsových.

"K WTA sa dostali tvrdenia o ovplyvňovaní zápasov medzi Serenou a Venus. Neexistuje však žiadny dôkaz, ktorý by tieto chýry potvrdil a popreli to aj obe hráčky," uviedol McGuire.

Po tom, čo vo štvrtok na turnaji v Indian Wells Venus Williamsová skrečovala semifinálový zápas so sestrou Serenou pre bolesť kolena, niektorí pozorovatelia začali špekulovať o tom, či to nebola vôľa ich otca a zároveň trénera Richarda. Obe hráčky však tieto dohady ihneď popreli a označili ich za neopodstatnené výmysli. "Každý si vytvára vlastný názor a tak sa začínajú všetky chýry. Je to tým, že vymyslené reči sú viac vzrušujúce ako pravda," povedala Venus po odstúpení zo zápasu.

Tvrdenia o dopredu stanovenom výsledku sesterského duelu vyslovila už v stredu Ruska Elena Dementievova po prehre s Venus, keď vyhlásila, že o víťazke semifinále medzi oboma sestrami rozhodne ich otec. Pred časom sa v podobnom duchu vyjadrovali o sestrách Williamsových aj Martina Hingisová a Lindsay Davenportová.

Súvisiace články