Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tenisová akadémia Esofia má slovenského rekordéra

Sportnet|Publikované 27. okt 2006 o 22:00

Prešov Pozoruhodný rekord zaznamenali v Tenisovej akadémii Esofia Prešov. Dosiahol ho zverenec trénera Jozefa Ivána Pavol Benko. Staroľubovniansky

rodák mal v celoštátnych rebríčkoch od roku 1999, kedy dosiahol súťažný vek, dva zápisy. V roku 2003 bol medzi staršími žiakmi na 177 mieste, v roku 2005 v kategórii dorastencov skončil na 406 mieste. Po siedmich mesiacoch spolupráce s trénerom J. Ivánom výkonnostne výrazne poskočil. V slovenskom tenisovom rebríčku o úctyhodných tristo priečok zo 406 na 104.

Správca slovenských rekordov, spoločnosť Datapreskomp pred niekoľkými dňami udelila tenistovi TA Esofia Prešov Pavlovi Benkovi certifikát za najväčší skok v rebríčku hodnotenia športových výkonov. Tréner J. Iván však od samej radosti z takéhoto poskočenia svojho zverenca veľmi neskákal... "Z hľadiska absolvovanej prípravy a úspešnosti na turnajoch to mohlo byť aj o čosi lepšie," tvrdí tréner P. Benka. "Škoda, že sa nám nepodarilo vytvoriť podmienky na sprevádzanie hráča na viaceré významnejšie turnaje. Zabezpečiť precíznejší dohľad nad faktormi, ovplyvňujúcimi výkonnosť hráča v sezóne. Inak by výsledky určite boli ešte lepšie," mieni tréner tenisového rekordéra.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.