Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tenis:Otec Dokič hrozí pre nezhody s belehradským magistrátom odsťahovať Jelenu

TASR|Publikované 8. aug 2002 o 14:28

Londýn 8. augusta (TASR) - Otec momentálne piatej svetovej hráčky ženskej tenisovej WTA Tour Jeleny Dokičovej Damir sa opäť zviditeľnil. Dokič pre nezhody ...

Londýn 8. augusta (TASR) - Otec momentálne piatej svetovej hráčky ženskej tenisovej WTA Tour Jeleny Dokičovej Damir sa opäť zviditeľnil. Dokič pre nezhody s mestským zastupiteľstvom hlavného mesta Juhoslávie Belehradu hrozí zmeniť bydlisko jeho dcéry a presťahovať ju do Veľkej Británie.

Pre mladú 19-ročnú tenistku pôvodom z Juhoslávie by to bola už druhá zmena bydliska pre nezhody so štátnymi orgánmi za tri roky, bývalá austrálska olympionička a fedcupová reprezentantka vtedy tiež na zákrok otca zmenila štátne občianstvo Austrálie a presťahovala sa do rodného Belehradu. V konflikte Damira Dokiča s belehradskými orgánmi ide o plány vybudovania rozsiahleho rodinného sídla rodiny Dokičových a tenisového centra. "Už mám toho všetkého dosť. Pôjdem na magistrát Starého mesta a odhlásim Jelenu. Už viac nebude obyvateľkou Belehradu. Zaregistrujem ju v Anglicku, a platiť dane a všetko potrebné bude tam," povedal búrlivák Dokič. Anglická strana v zastúpení tenisových orgánov však o oficiálnom podnete Dokičovej nemá žiadne informácie: "Nedostali sme žiadne oslovenie zo strany Dokičovej či jej zástupcov. Je to v rovine dohadov, iba sme o tom počuli. Musíme si počkať, či bude nasledovať oficiálna žiadosť," uviedol hovorca Britskej tenisovej asociácie.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.