Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tenis:Kukal verí, že jeho bývalá zverenka Nagyová ešte nepovedala posledné slovo

TASR|Publikované 5. nov 2002 o 13:39

Bratislava 5. novembra (TASR) - Hoci tenistka Henrieta Nagyová neodohrala v drese Slovenska vo finále Pohára federácie v španielskom Maspalomase z pozície ...

Bratislava 5. novembra (TASR) - Hoci tenistka Henrieta Nagyová neodohrala v drese Slovenska vo finále Pohára federácie v španielskom Maspalomase z pozície tímovej trojky jediný zápas a v rebríčku WTA sa tento rok postupne prepadla až na 53. miesto, má podľa jej bývalého trénera, českého odborníka Jana Kukala budúcnosť ešte pred sebou.

"S Heňou som stále v kontakte, občas u nás v Prostějove trénuje, rovnako ako Martina Suchá. Určite ešte nepovedala posledné slovo. V devätnástich bola na 22. vo svetovom rebríčku, teda v podobnej situácie ako je dnes Daniela Hantuchová. V tenise sa všetko vyvíja po špirále," povedal súčasný tréner mužskej svetovej sedmičky Jiřího Nováka a na adresu slovenského ženského tenisu pochvalne dodal: "Máte tam vynikajúcu konkurenciu, k členkám fedcupového tímu sa čo nevidieť pridajú dve svetové juniorky Gajdošová a Czafíková," dodal známy expert, ktorý sa okrem bieleho športu veľmi aktívne angažuje aj v oblasti umenia. V súčasnosti je manažérom výstavy diel svetoznámeho českého umelca Alfonza Muchu, ktorá sa bude konať v Pállfyho paláci v Bratislave od 15. novembra do 19. januára.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.