Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Tenis:Husárovej jubilejný titul v debli okorenený semifinálovou účasťou v singli

TASR|17. feb 2002 o 12:25

Doplnené o hlasy Janette Husárovej a Tamarine Tanasugarnovej -----------------------------------------------------------------

Doha 17. februára (TASR) - Mimoriadne úspešne si počínala slovenská tenistka Janette Husárová na turnaji WTA v Dohe dotovanom sumou 170.000 dolárov. Vo štvorhre, kde bola jej partnerkou španielska veteránka Arantxa Sanchezová-Vicariová, získala 27-ročná Bratislavčanka už svoj desiaty titul na Tour a v singli prehrala až v semifinále so štvrtou nasadenou Tamarine Tanasugarnovou z Thajska 0:6, 6:7 (2).

Husárová vo svojej kariére ešte nezískala ani jeden titul v dvojhre, zápas s Tanasugarnovou bol ich prvým vzájomným na okruhu WTA. Slovenka v úvodnom sete nestačila na dobre rozbehnutú súperku a inkasovala nepopulárneho "kanára." Dvadsaťjedenročná Thajčanka napriek tomu, že hrala so zafixovaným pravým stehnom, predvádzala nátlakový tenis, súperku brejkla v druhej, štvrtej a šiestej hre. "V týchto fázach som hrala naozaj výborne. Vedela som ale, že sa Janette len tak ľahko nevzdá," priznala neskôr Tanasugarnová. Husárová naozaj v druhom dejstve našla adekvátnu odpoveď na jej hru a začali jej vychádzať údery z bekhendu. V piatej hre prelomila Tanasugarnovej servis a vzápätí potvrdila brejk, Thajčanka však v ôsmej hre získala späť stratené podanie a set dospel do tajbrejkového rozuzlenia. V ňom mala navrch turnajová štvorka, ktorá od stavu 3:2 nedovolila Slovenke uhrať už ani jednu loptičku a vybojovala si tak piatu finálovú účasť v singli vo svojej kariére.

"V závere druhého dejstva som už cítila únavu, veď na tomto turnaji som v priebehu posledných troch dní odohrala veľa ťažkých zápasov vo dvojhre i štvorhre. Pred tajbrejkom som si príliš neverila, súperka mala totiž dobrý servis," povedal Husárová.

Sobota sa pre ňu touto prehrou ale neskončila, po druhom semifinále sa na centrálny dvorec vrátila aj s 30-ročnou španielskou veteránkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou, aby vo finále štvorhry čelili francúzsko-holandskému páru Alexandra Fusaiová, Caroline Visová. Sanchezová-Vicariová si hráčky zo Slovenska zrejme obľúbila, na Australian Open prehrala spolu s Danielou Hantuchovou až vo finále debla, no v Dohe s Husárovou bez problémov svoje súperky "prevalcovali" dvakrát 6:3.

Husárová zaknihovala už svoj jubilejný desiaty titul vo štvorhre, prvý tento rok, Sanchezová-Vicariová už 62!

Prehľad deblových titulov Janette Husárovej: 2001: Gold Coast (s Casoniovou), Bogota (s Garbinovou), Budapešť (s Garbinovou), Palermo (s Garbinovou), 2000: Varšava (s Garbinovou), 1998: Bogota (so Suarezovou), 1997: Auckland (s Van Roostovou), 1996: Palermo (so Schetovou), Styria Open Maria Lankowitz (s Medvedevovou).

Prehľad Husárovej finálových účastí: 2000: Sao Paolo (s Labatovou), 1999: Varšava (s Cocheteuxovou), Sao Paolo (s Labatovou), 1998: Auckland (s Halardovou-Decugisovou), Hobart (s Halardovou-Decugisovou) a 1993: Montpellier (s Monamiovou).

Výsledky Doha:

štvorhra - finále:

Janette HUSÁROVÁ, Arantxa Sanchezová-Vicariová (SR/Špan.) - Alexandra Fusaiová, Caroline Visová (Fran./Hol.) 6:3, 6:3

dvojhra - semifinále:

Janette HUSÁROVÁ - Tamarine Tanasugarnová (4-Thaj.) 0:6, 6:7 (2)

Súvisiace články