Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Tenis:Babej dostal od Vaněka "kanára" a na turnaji Tatra Banka vypadol v 1. kole

TASR|6. nov 2001 o 16:28

Bratislava 6. novembra (TASR) - Slovenský tenista František Babej prehral v 1. kole turnaja ATP Tatra Banka Open 2001 (dotácia 100.000 dolárov) na dvorcoch bratislavskej Incheby s Čechom Jiřím Vaněkom za 1:17 hod v dvoch setoch 6:7 (1), 0:6

.

V úvodnom sete boli diváci svedkami vyrovnanej hry. Domáci hráč nevyužil v štvrtom game tri brejkbaly, po prvý raz ale prelomil podanie súpera v 6. hre, ale ten sa vzápätí rebrejkom znovu dostal do hry. V 10. hre za stavu 5:4 prepásol Babej pri podaní súpera výhodu setbalu a začínalo sa odznova. V nasledujúcej hre Slovák stratil svoj servis, v ďalšej rebrejkom vyrovnal na 6:6. O víťazovi dejstva rozhodol tajbrejk, v ktorom Babej ťahal za kratší koniec, uhral iba bod a po 57 minútach získal set v pomere 7:6 český hráč.

V druhom dejstve nepustil sebavedomý Vaněk svojho súpera prakticky k ničomu a za 20 minút mu udelil nepopulárneho "kanára".

Hlas Františka Babeja: "Mal som dobrý vstup do zápasu, zlomom bol moment, keď som nevyužil tri brajkbaly v štvrtej hre. Neskôr som sa síce ešte pozviechal, ale tajbrejk mi absolútne nevyšiel. V druhom sete som z kurtu prakticky ďodišielď a súper nemal veľa práce." Výsledok:

dvojhra - 1. kolo: Jiří Vaněk (ČR) - František Babej (SR) 7:6 (1), 6:0