Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Tenis: Žreb a program Turnaja majstrov

TASR|7. nov 2001 o 12:15

Sydney 7. novembra (TASR) - Stredajší žreb tenisového Turnaja majstrov v austrálskom Sydney (dotácia 3,7 milióna dolárov) priradil domácich hráčov druhého ...

Sydney 7. novembra (TASR) - Stredajší žreb tenisového Turnaja majstrov v austrálskom Sydney (dotácia 3,7 milióna dolárov) priradil domácich hráčov druhého nasadeného Lleytona Hewitta a Patricka Raftera do jednej skupiny.

Okrem nich sa v skupine Johna Newcomba predstavia ešte Američan Andre Agassi a Francúz Sebastien Grosjean, ktorý si účasť zabezpečil posledný víkend víťazstvom vo finále turnaja ATP série Masters v Paríži.

V skupine Kena Rosewalla fugurujú najvyššie nasadený svetová jednotka Gustavo Kuerten z Brazílie, ďalej Juan Carlos Ferrero zo Španielska, Rus Jevgenij Kafeľnikov a tohtoročný wimbledonský víťaz Chorvát Goran Ivaniševič, ktorý dostal "voľnú kartu."

Turnaj odštartuje na budúci pondelok na tvrdom povrchu haly Superdome v Sydney. V dvoch štvorčlenných skupinách sa tenisti stretú systémom každý s každým. Víťaz jednej skupiny nastúpi v semifinále proti druhému hráčovi v skupine druhej a naopak.

Žreb:

skupina Kena Rosewalla: Gustavo Kuerten (1-Braz.), Juan Carlos Ferrero (4-Špan.), Jevgenij Kafeľnikov (5-Rus.), Goran Ivaniševič (8-Chorv.),

skupina Johna Newcomba: Lleyton Hewitt (2-Aus.), Andre Agassi (3-USA), Patrick Rafter (6-Aus.), Sebastien Grosjean (7-Fran.).

Program 1. kola (SEČ):

pondelok 12. novembra (8:30 hod): Hewitt - Grosjean, Agassi - Rafter

utorok 13. novembra (8:30): Ferrero - Kafeľnikov, Kuerten - Ivaniševič

Súvisiace články