Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenis: Zmluvu s STZ podpísal zatiaľ iba Mečíř, ostatní ju pripomienkovali

TASR|24. feb 2003 o 18:24

Bratislava 24. februára (TASR) - Necelých šesť týždňov pred zápasom druhého kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenistov v Luxembursku ...

Bratislava 24. februára (TASR) - Necelých šesť týždňov pred zápasom druhého kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára tenistov v Luxembursku (4. až 6. apríla) má podpísanú zmluvu so Slovenským tenisovým zväzom (STZ) iba nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř. Oslovení kandidáti do realizačného tímu a samotní hráči návrhy svojich kontraktov po preštudovaní pripomienkovali a teraz čakajú na vyriešenie sporných bodov.

"Okrem Mečířa sú všetci ostatní v rokovaní," skonštatoval medzinárodný sekretár STZ Ľubomír Páleník a dodal: "Zmluvy sme hráčom zaslali, postupne riešime ich pripomienky k jednotlivým bodom. Podobná sútuácia je aj v realizačnom tíme, kde rokujeme o jeho zložení. Stále nie je jasné, kto bude trénerom a ani zloženie ostaných postov nie je dotiahnuté do konečnej podoby." Doterajší tréner Branislav Stankovič prezentoval síce po vypadnutí zo svetovej skupiny v septembrovej baráži s Rumunskom úmysel prehodnotiť svoje ďalšie pôsobenie pri daviscupovom družstve, ale po niekoľkých rozhovoroch ponuku nehrajúceho kapitána, hoci zatiaľ iba ústne, akceptoval. "Chlapci ma presvedčili, aby som s nimi zostal. Zväz mi poslal zmluvu, ale ešte som ju nepodpísal, s niektorými bodmi som skrátka nemohol súhlasiť. Uvidíme, ako sa to vyvinie, na ťahu je zväz," skonštatoval Stankovič.

Slovenskí tenisti budú musieť urobiť prvý krok na ceste za návratom do svetovej špičky víťazstvom práve v Luxembursku, kde je však málo pravdepodobná účasť tímovej jednotky Dominika Hrbatého. Bývalý hráč Top 10 Karol Kučera, ktorý tento rok odštartoval výbornými výkonmi na okruhu ATP Tour, pred niekoľkými dňami vyjadril pochopenie s Hrbatého úmyslom oddýchnuť si a v tomto zápase neštartovať, ale zároveň v prípade predpokladaného postupu morálne spochybnil jeho neskoršiu nomináciu do septembrovej baráže.

mi mp

Súvisiace články