Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Woodies získali piaty a poslednýkrát ocenenie deblový pár roka

TASR|12. mar 2001 o 19:24

Londýn 12. marca (TASR) - Slávny austrálsky tenisový pár Mark Woodforde - Todd Woodbridge zatiahli oponu za svojimi úspechmi na tenisových dvorcoch, keď cez víkend dostali už piatykrát cenu pre najlepší deblový pár roka 2001, čím predstihli legendárny americký pár John McEnroe a Peter Fleming, ktorí získali túto poctu "len" štyrikrát.

"Cítime sa veľmi poctení a veľmi hrdí na úspechy, ktoré sme spolu dosiahli. Vymenovanie za najlepší deblový pár v našom poslednom spoločnom roku znamená niečo svetové," povedal Mark Woodforde, ktorý na konci roku 2000 ukončil svoju tenisovú kariéru.

Dvojica, ktorej v tenisovom kolotoči nepovedia ináč ako Woodies, získala spolu 61 turnajových prvenstiev, čím utvorila svetový rekord. Dovedna vyhrali 11 grandslamových titulov, čím len o jeden zaostali za slávnou austrálskou dvojicou John Newcombe - Tony Roche a za 12 rokov spoločného hrania zarobili len vo štvorhre na prémiách vyše 8 miliónov dolárov.

Zatiaľčo 35-ročný Woodforde sa chystá zlepšovať si golfový handicap, jeho partner, 29-ročný Todd Woodbridge pokračuje v úspešnej kariére s novým deblovým partnerom Švédom Jonasom Björkmanom.

"Za Markom ostala veľká diera, ale Jonasovi sa ju podarilo rýchlo zaplátať. Veľa ľudí sa ma pýtalo, prečo chcem hrať ďalej, keď Mark s tenisom skončil. Viete, on má na svojom konte 12 grandslamových titulov a ja iba 11. Musím ho dobehnúť. Som stále mladý, chcem pokračovať, pretože cítim, že ešte stále môžem vyhrávať," povedal o svojej budúcnosti Todd Woobridge.

Súvisiace články