Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Tenis: Vyjadrenie Janette Husárovej k neúčasti v Pohári federácie

TASR|27. apr 2001 o 15:10


Miláno 27. apríla (TASR) - Slovenská tenistka Janette Husárová poskytla prostredníctvom tlačovej agentúry TASR vyjadrenie k svojej neúčasti v tíme nehrajúceho kapitána Petra Vajdu v zápase 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie proti reprezentácii Maďarska nasledujúce stanovisko:

"Keďže mi nebolo oznámené, že som nominovaná do užšieho výberu pre Pohár Federácie a zmluvu s STZ nemám podpísanú, zvolili sme s osobným trénerom prípravu v Taliansku, kde už od konca minulého roka trénujem. Čo sa týka mojej účasti v Pohári federácie (Fed Cup), moje rozhodnutie odísť z reprezentácie nevzniklo len na základe týchto posledných dní, ale zo skúseností z predošlých ročníkov, kedy družstvo viedol kapitán Peter Vajda. Nepáči sa mi spôsob komunikácie zo strany vedenia Fed Cupu a STZ.

Ohľadom OH v Sydney, je mi ľúto, že sa k tomu musím vyjadriť a zverejniť pravdu. Mala som pár rozhovorov s generálnym sekretárom STZ Igorom Moškom ohľadne nominácie do štvorhry na OH. Podľa kritérií som bola s K. Habšudovou prvou alebo druhou hráčkou Slovenska vo štvorhre a okolo 50. miesta v rebríčku WTA. Bolo mi však povedané, že síce som najlepšou slovenskou hráčkou vo štvorhre, ale nemôžu ma nominovať vzhľadom k tomu, že H. Nagyovú potrebujú v roku 2001 vo Fed Cupe. Preto vznikla situácia, že po rozhovore s Henrietou, sa ona účasti vo štvorhre vzdala a tým mi umožnila zúčastniť sa na OH v Sydney. Vážim si Henrietin ústretový krok, veľmi si ho cením. Avšak necítim žiadnu vďaku voči STZ či fedcupovému kapitánovi p. Vajdovi, pretože toto miesto som si svojimi výsledkami vybojovala sama.

Vždy som sa tešila na Pohár federácie, bolo mi cťou reprezentovať Slovensko a je mi ľúto, že nenastúpim po boku slovenských hráčok tento víkend. Je zaujímavé, že pod vedením p. Vajdu sa vyskytujú neustále problémy s mojou osobou.

Ako je teda možné, že pod vedením p. Kukala a R. Zrubákovej tieto problémy neexistovali?" Janette Husárová

Súvisiace články