Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tenis: Vyčerpaný Hewitt má slabú imunitu, bolesti hrdla a problémy s dýchaním

TASR|Publikované 30. jan 2002 o 08:53

Sydney 30. januára (TASR) - Zdravotný stav austrálskeho tenistu Lleytona Hewitta, ktorý po prekonaní ovčích kiahní vypadol už v 1. kole úvodného grandslamového turnaja roka Australian Open, je naďalej vážny. Svetová jednotka v Entry rebríčku trpí chronickou infekciou, bolesťami hrdla a má stále problémy s dýchaním.

Podľa lekárov je imunitný systém víťaza US Open 2001 na veľmi nízkej úrovni, v čoho dôsledku sa jeho organizmus nevie brániť vírusom a baktériám bežných chorôb. Podľa chiropraktičky a fyzioterapeutičky Andrey Bisazovej má Hewitt príznaky syndrómu chronického chorobného stavu, ktorý by mohol byť následkom trojročného permanentného úsilia 20-ročného Austrálčana o dosiahnutie najvyšších priečok svetového rebríčka.

Hewittov otec vyhlásil, že pokiaľ nebude jeho syn v absolútnom poriadku, nenastúpi na žiadny turnaj. Zdá sa, že sa v Hewittovom prípade môžu naplniť obavy Rusa Jevgenija Kafeľnikova, ktorý po jeho triumfe na US 2001 uznal jeho kvality, zároveň však uviedol, že hrá na hranici svojich fyzických možností a môže ľahko "vyhorieť" ako sa to v minulosti stalo Američanovi Michaelovi Changovi.

pe

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.