Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Tenis: Vo Wimbledone bude možno chýbať aj Ferrero

TASR|16. jún 2001 o 18:18

Nottingham 16. júna (TASR) - Víťaz Davisovho pohára s reprezentáciou Španielska Juan Carlos Ferrero sa musí obávať o svoj štart na 115. majstrovstvách ...

Nottingham 16. júna (TASR) - Víťaz Davisovho pohára s reprezentáciou Španielska Juan Carlos Ferrero sa musí obávať o svoj štart na 115. majstrovstvách Anglicka so začiatkom 25. júna vo Wimbledone. Dvadsaťjedenročný Španiel musel pre obnovené ťažkosti s bedrami odriecť svoju účasť na prípravnom turnaji, ktorý sa budúci týždeň uskutoční v Nottinghame. Pre antukového špecialistu by to bol iba druhý turnaj na tráve v jeho kariére.

Semifinalista z Roland Garros by v prípade odrieknutia bol už štvrtým prominentným tenistom, ktorý bude chýbať v súťaži mužov. Okrem bývalého wimbledonského víťaza Holanďana Richarda Krajicka a austrálskeho daviscupového reprezentanta Marka Philippoussisa totiž v piatok oznámila svoju neúčasť na treťom tohtoročnom grandslamovom turnaji "z osobných dôvodov" aj bývalá svetová jednotka Marcelo Rios z Chile.

U žien znemožní zranenie štart bývalej víťazke z Roland Garros Francúzke Mary Pierceovej a neistá je aj účasť ruskej tenisovej modelky Anny Kurnikovovej, ktorá laboruje na únavovú zlomeninu ľavej nohy.

Súvisiace články