Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Tenis: Vo finále Roland Garros Kuerten s Corretjom

TASR|8. jún 2001 o 20:43

Paríž (TASR) - Obhajca trofeje Gustavo Kuerten z Brazílie a Španiel Alex Corretja obstarajú nedeľňajšie finále medzinárodných majstrovstiev Francúzska, druhého tohtoročného grandslamového turnaja na dvorcoch Rolanda Garrosa v Paríži. Rozhodli o tom semifinálové zápasy a obom ich víťazom stačili na postup tri sety.

Nasadená jednotka Kuerten najskôr zdolal Španiela Ferrera a po ňom ďalší Španiel Corretja vyprevadil z dvorca domáceho Sebastiena Grosjeana po setoch 7:6, 6:4 a 6:4 za 2:39 h. Corretja sa tak v Paríži dostal do finále po druhý raz v histórii, predtým v roku 1998, keď v ňom prehral s Moyom.

Druhé semifinále začal lepšie domáci miláčik a dvakrát v prvom sete mal výhodu brejku. Španiel však náskok vždy dohnal, získal prvé dejstvo pre seba v tajbrejku a hoci aj v druhom sete prehrával už 0:3, nepriaznivý vývoj dokázal otočiť. Bojovnosťou a nátlakovou hrou mal až do konca stretnutia navrch. Corretja tak nestratil ani set už od druhého kola, v tom prvom sa trápil v päťsetovom dueli s Argentínčanom Zabaletom. Domáci diváci Grosjeana, premožiteľa Agassiho, výdatne povzbudzovali, ale sen o prvom domácom víťazovi Roland Garros od roku 1983 (Yannick Noah) sa rozplynul.