Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tenis: Víťazom turnaja Masters v Paríži Safin, ROZŠÍRENÉ: Hewitt mu dal darček

TASR|Publikované 3. nov 2002 o 19:15

Paríž 3. novembra (TASR) - Druhýkrát vo svojej tenisovej kariére vyhral Rus Marat Safin turnaj Masters v Paríži s dotáciou 2,8 milióna dolárov. Víťaz ...

Paríž 3. novembra (TASR) - Druhýkrát vo svojej tenisovej kariére vyhral Rus Marat Safin turnaj Masters v Paríži s dotáciou 2,8 milióna dolárov. Víťaz US Open z roku 2000 zdolal wimbledonského víťaza Lleytona Hewittta vo finále 7:6 (7:4), 6:0, 6:4 a inkasoval prémiu pre víťaza 400.000 dolárov.

"Pôvodne som si myslel, že tento rok nevyhrám žiadny turnaj. Ale od Lleytona som dnes dostal veľký darček. Je to fantastické. Chcem sa poďakovať i publiku, bolo skutočne výborné. Nemyslel som si, že práve Francúzi budú radi, keď hrám taký dobrý tenis," povedal po zápase šťastný Rus narážajúc na nadchádzajúce prestížne finále Davisovho pohára Francúzsko - Rusko.

Austrálčan si napriek prehre vybudoval vo svetovom poradí pred Andre Agassim už dostatočný náskok a má dobré šance skončiť sezónu ako svetová jednotka. "Safin bol tento týždeň jednoducho pridobrý pre každého, kto by proti nemu hral. Zaslúžil si zvíťaziť," povedal po trojsetovom zápase Hewitt.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.