Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Vedenie ITF uvažuje o preložení Australian Open na marec

TASR|8. jan 2003 o 16:20

Berlín 8. januára (TASR) - Vedenie Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) uvažuje o preložení prvého grandslamového turnaja roka Australian Open v ...

Berlín 8. januára (TASR) - Vedenie Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) uvažuje o preložení prvého grandslamového turnaja roka Australian Open v Melbourne z januára na marcový termín, aby mali hráči viac času na prípravu.

Prezident ITF Francesco Ricci-Bitti pre periodikum Die Welt povedal, že ITF rokuje s ATP o možnom posunutí turnajov série Masters v Indian Wells a Miami na február, čo by vytvorilo predpoklady na to, aby sa Australian Open konal až v marci.

"Momentálne uvažujeme o presunutí Australian Open na marcový termín. Turnaj v Melbourne je prvým vrcholom sezóny, ktorý však prichádza príliš skoro. V prípade presunutia Australian Open by sa turnaje v Indian Wells a v Miami uskutočnili vo februári a sezóna by odštartovala sériou halových turnajov v Európe," povedal Ricci-Bitti.

Diskusiu o zmene termínu pre vysoké horúčavy, ktoré vládnu v Melbourne v januári, odštartovala kritika americkej veteránky Martiny Navrátilovej po minuloročnom finále. Navrátilová poukázala na reálne nebezpečie pre hráčov, vyplývajúce z nadmernej dehydratácie na kurte, ktoré by sa v najhoršom prípade mohlo skončiť aj smrťou niektorého z aktérov.

Súvisiace články