Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenis: V prvý deň Australian Open zasiahne do boja päť Slovákov

TASR|12. jan 2003 o 09:07

Melbourne 12. januára (TASR) - Päť slovenských tenistov zasiahne do hry v prvý deň 91. ročníka grandslamového turnaja Australian Open s dotáciou 18,180.

000 austrálskych dolárov. Na úvodnom tohtoročnom podujatí veľkej štvorky v Melbourne sa v hlavnej súťaži dvojhry predstaví až jedenásť zástupcov zo Slovenska - traja muži a rekordných osem žien.

Na druhý najväčší dvorec Vodafone Arena nastúpi v noci na pondelok v druhom zápase dňa najväčšia slovenská nádej Daniela Hantuchová proti Kolumbijčanke Fabiole Zuluagovej (75. vo WTA). Siedma nasadená rodáčka z Popradu je v prvom kole jasnou favoritkou a v prípade postupu ju čaká víťazka duelu medzi Ruskou Jelenou Lichovcevovou a Adrianou Serrou-Zanettiovou z Talianska.

Na dvorci číslo 3 sa predstaví Henrieta Nagyová v prvom vzájomnom zápase s ruskou kráskou Annou Kurnikovovou (38.). Slovenská trojka trikrát za sebou vypadla v Melbourne hneď v prvom kole. Zo žien zasiahne v pondelok do bojov ešte úspešná kvalifikantka Stanislava Hrozenská proti Japonke Akiko Morigamiovej (127.) a tridsiata nasadená Janette Husárová proti argentínskej kvalifikantke Emilii Salerniovej (134.). Z trojice mužov má v prvý deň naplánovaný zápas iba Karol Kučera proti nevýraznému Čechovi Janovi Vacekovi. Finalista nedávneho turnaja v Chennai by v prípade úspechu narazil v druhom kole na lepšieho z dvojice Sebastien Grosjean - Fernando Meligeni. Pre Kučeru je to už deviata účasť v Melbourne, v roku 1998 sa dostal až do semifinále.

Až v utorok by mali byť v hre prvého kola ďalší šiesti Slováci - mužská jednotka Dominik Hrbatý proti turnajovej dvadsiatke Xavierovi Malissovi z Belgicka a Zvolenčan Karol Beck pri svojej premiére v Melbourne proti devätnástemu nasadenému Argentínčanovi Juanovi Ignaciovi Chelovi. V ženskej dvojhre iba 19-ročná Ľubomíra Kurhajcová nastúpi proti nasadenej šestke Monike Selešovej z USA, Martina Suchá narazí na skúsenú Belgičanku Els Callensovú, Ľudmila Cervanová má za súperku Argentínčanku Marianu Diazovú-Olivovú a Eva Fislová sa stretne s turnajovou osmičkou Ruskou Anastasiou Myskinovou.

V mužskej dvojhre chýba pre zranenie obhajca vlaňajšieho titulu Thomas Johansson, najväčšími favoritmi tak zostávajú najvyššie nasadení Lleyton Hewitt a Andre Agassi. V ženskej časti pavúka sa opäť očakáva dominancia sestier Sereny a Venus Williamsových, titul však obhajuje ďalšia Američanka Jennifer Capriatiová.

mp

Súvisiace články